ЩО ТАКЕ ДИСБАКТЕРІОЗ І ЯК ВІН ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ?

4 5Основна функція травної системи це переробка і вилучення з їжі поживних речовин, які потім поглинаються організмом. Цей процес неможливий без мікробів, які живуть в нашому кишечнику. Йдеться про цілі полчища мікробів - «поганих», «хороших» і «нейтральних». Корисні мікроби - біфідобактерії, лактобактерії та бактероїди - надають допомогу в травленні, захищають від алергії, підтримують імунну систему, знижують ймовірність розвитку онкологічних захворювань, а також стримують діяльність «поганих» мікробів.

При впливі зовнішніх факторів склад мікроорганізмів може змінитися: корисних бактерій стає менше, а шкідливих, більше. Такий стан і називається дисбактеріозом.

Дисбактеріоз зазвичай не самостійна хвороба, а прояв інших захворювань і розбалансування в організмі. Цей стан може супроводжувати гастрит, панкреатит та інші хвороби органів травлення. Найбільш частою причиною дисбактеріозу є лікування або зловживання антибактеріальними препаратами (антибіотики, сульфаніламіди і т.д.).

Ще одна причина дисбактеріозу - порушення харчування. Це може бути і одноманітна їжа, зловживання жирним або солодким, а також експерименти над собою - голодування, уринотерапия, кефірна дієта, яблучні дні, бананові тижні. Також це можуть бути перенесені кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз); захворювання органів травлення (гастрит, виразкова хвороба, захворювання кишечника, панкреатит, жовчокам'яна хвороба).

Запідозрити дисбактеріоз можна при наявності таких симптомів: здуття живота, проноси, запори, запах з рота, нудота, алергічні реакції на нешкідливі продукти. Перш ніж начитатися форумів і починати самостійний рух, спочатку зверніться до гастроентеролога. Він направить вас на бактеріологічний аналіз калу і, при необхідності, на інші дослідження шлунково-кишкового тракту. Якщо це підтвердить дисбактеріоз, вам буде призначено лікування - дієта, пробіотики. І через короткий час ви буде здорові!