11-13 жовтня 2016 року в місті Києві в конференц-залі «Українського дому» відбувся ХІІІ з'їзд педіатрів України під назвою «Актуальні проблеми педіатрії».

Свою доповідь на тему ефективності антибактеріальної терапії в педіатричній практиці і питання антибіотикорезистентності а також профілактиці антибіотикорезистентності на прикладі препарату Респіброн, а також на власному досвіді, зачитав д.м.н., професор, віце-президент Асоціації педіатрів України, академік національної академії медичних наук України, завідувач кафедри педіатрії №4 кафедрою національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України Майданник Віталій Григорович.

Також свою доповідь під назвою «Сучасний погляд на імуномодулюючу дію пробіотиків», прочитала Уманець Тетяна Рудольфівна, д.м.н, провідний науковий співробітник відділення проблем алергії та імунореабілітації дітей ГУ ІПАГ НАМН України гл. позаштатний спеціаліст АМЗ України за спеціальністю «Дитяча алергологія».

Тетяна Рудольфівна зробила висновок, що в слизовій оболонці кишечника людини зосереджено близько 80% всіх імунологічно активних клітин організму. Кишкова мікробіота забезпечує формування та підтримання імунітету людини. Підтримка «рідної» мікробіоти забезпечує здоров'я людини.

Замісна терапія живими культурами типових мікроорганізмів кишечника "ззовні" неможлива внаслідок їх відторгнення колективним імунітетом біоплівки, яку утворює мікрофлора кишечника. Ефективність пробіотиків, що містять штучно вирощені бактерії для замісної терапії, знижується. Необхідно застосовувати пробіотик, який відновлює рідну мікрофлору кишечника, а не направлений на її «заміщення».

Таким препаратом є Лактовіт Форте-це пробіотичний лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, що містить спори спеціальних імуномодулюючих бактерій (Bacillus coagulans), вітамін В9 (фолієву кислоту), вітамін В12 (ціанокобаламін).

Одним з основних фармакологічних ефектів Bacillus coagulans є її імуномодулюючі властивості (підвищення антиінфекційної резистентності організму). Комбінація Bacillus coagulans з вітамінами В9 і В12 в складі Лактовіт Форте розширює клінічні можливості застосування даного препарату, обґрунтовує його вибір, а не тільки при порушенні балансу мікрофлори в результаті антибактеріальної терапії кишкових інфекцій, а також при супутній соматичній патології-анемії, синдромі мальабсорбції, імунологічних порушеннях в відновлювальний період після перенесених інфекційних захворювань, операцій, опіків і травм, променевої і хіміотерапії, як засобу профілактики інфекційних захворювань.

Також з доповіддю на тему «Шляхи корекції порушень стану шлунково-кишкового тракту при гельмінтозах у дітей» виступив Шадрін Олег Геннадійович-доктор мед. наук, професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ НАМН України», головний позаштатний дитячий гастроентеролог МОЗ України.

Олег Геннадійович акцентував увагу на антигельмінтній терапії і симптоматичній терапії, тому що гельмінтози це не тільки наявність збудників в організмі дитини але і наявність наслідків, які вони викликають, а також ознайомив присутніх з препаратом Ворміл і Ворміл Фіто, які найбільш ефективні при лікуванні гельмінтозів у пацієнтів різних вікових груп.