pdf107 липня 2017 року в журналі "Актуальна інфектологія" Том5, №2 2017 була опублікована стаття під назвою «Причини антибіотикорезистентності, шляхи її подолання та раціональна антибіотикотерапія при перитоніті», під редакцією професора кафедри загальної та невідкладної хірургії, НМАПО імені П. Л. Шупика Беляєвої Ольги Олександрівни і співавторів.

У статті представлений досвід лікування пацієнтів з гострою патологією органів черевної порожнини в хірургічному відділенні №2 КМКЛ №6 протягом 2015 року. Висвітлено проблеми антибіотикорезистентності, описані основні механізми їх формування. Увагу сфокусовано на шляхах подолання антибіотикорезистентності в сучасних умовах.

З огляду на зростаючу резистентність збудників перитоніту, зокрема до цефалоспоринів III покоління, і високу їх чутливість до захищеного цефтріаксону Сульбактомакс, представляється перспективним призначення Сульбактомаксу в якості стартової антибактеріальної терапії при різних захворюваннях, в тому числі при перитоніті і сепсисі.

У завершальній частині статті Ольга Олександрівна представила наступні висновки:

• Перитоніт є складною проблемою в абдомінальній хірургії. Гострі захворювання органів черевної порожнини ускладнюються перитонітом в 74,8% випадків, з летальністю 33,3%. Причиною летальних випадків були гнійно-септичні ускладнення і поліорганна недостатність. Основною причиною незадовільних результатів є пізнє звернення хворих за медичною допомогою.

• Лейкоцитоз, МСМ, ЛІІ, ШОЕ є об'єктивними критеріями протікання запального процесу в черевній порожнині і ефективності лікування.

Сульбактомакс - оригінальний препарат, може застосовуватися для стартової антибактеріальної терапії, що дозволяє отримати, інноваційний, якісно новий рівень терапевтичної дії в порівнянні з терапевтичним ефектом від застосування незахищеного цефтриаксона.

Сульбактомакс вводиться 1 - 2 рази на добу, внутрішньовенно або внутрішньом'язово, і може застосовуватися з моменту народження дитини. Доза антибіотика залежить від віку і тяжкості захворювання. Все це є обґрунтуванням для застосування Сульбактомаксу для стартової терапії різних захворювань, в тому числі при перитоніті і сепсисі.

Для подолання антибіотикорезистентності необхідно:

- чітко визначати показання до антибіотикотерапії, не призначати антибіотики з профілактичною метою;

- суворо дотримуватися принципів раціональної антибіотикотерапії;

- проводити зміну антибіотиків в процесі лікування, згідно антибіотикограми;

- для боротьби з нозокоміальними інфекціями проводити зміну антибіотиків, що застосовуються в стаціонарах, кожні 3 роки;

- створювати нові антибіотики або їх поєднання з існуючими антибіотиками.