28 вересня 2017 року в містах Києві, Харкові, Сумах, Вінниці у форматі телемосту відбувся 28 09 17 7 zdorov dutнавчальний семінар «Здоров'я дитини в сучасному світі», який організувала Група компаній «МедЕксперт» під егідою Міністерства охорони здоров'я України в рамках національного циклу семінарів для лікарів педіатрів, лікарів неонатологів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів, лікарів-дитячих інфекціоністів, лікарів-імунологів дитячих, лікарів-дитячих гастроентерологів, лікарів-алергологів дитячих, лікарів-терапевтів, лікарів-терапевтів підліткових державних закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління МОЗ України, співробітників профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Департаменту охорони здоров'я КМДА, ДУ Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України.

Цільовою аудиторіэю заходу були: лікарі-педіатри, лікарі загальної практики (сімейної медицини), неонатологи, алергологи, гастроентерологи, кардіологи, інфекціоністи, співробітники профільних кафедр вищих навчальних медичних закладів та закладів післядипломної освіти.

Уманець Тетяна Рудольфівна -доктор мед. наук, провідний науковий співробітник відділу проблем алергії та імунореабілітації дітей ДУ «ІПАГ НАМН України» виступила з доповіддю «Респіброн в профілактиці бактеріальних ускладнень БА - бронхіальної астми у дітей».

Тетяна Рудольфівна зазначила, що АЗ - алергічні захворювання - це одна з найбільш поширених патологій. У 2020 році 1 з 2 дітей буде страждати АЗ.

Від 1 до 18% людей у світі страждають БА (300 млн)
Захворюваність БА зростає в усьому світі, особливо у дітей (5-10% - діти з БА).

28 09 17 1 zdorov dutДіти з алергічними захворюваннями (в т.ч. з БА) набагато частіше і триваліше хворіють на ГРВІ.

При лікуванні даних інфекційних захворювань органів дихання велику роль відіграють імуномодулюючі препарати, що містять лізати бактерій.

Полівалентні механічні лізати (PMBL) ефективні для профілактики респіраторних інфекцій у дітей та дорослих.

У цій групі препаратів, необхідно відзначити інноваційний препарат Респіброн, препарат на основі новітньої технології виробництва полівалентного механічного бактеріального лізата, є продуктом, отриманим за допомогою механічного лізису найбільш поширених патогенних мікроорганізмів, що викликають захворювання верхніх дихальних шляхів, виробництва компанії Mili Healthcare Ltd., (Великобританія), розроблений фахівцями Lallemand Pharma Int. (Швейцарія).

Цей клас імуностимуляторів доведено знижує захворюваність у дітей і зменшує частоту епізодів запалення (наприклад, інфекцій нижніх дихальних шляхів) у дітей з БА.

Механізм дії такого препарату, як Респіброн, дозволяє забезпечити захист організму від вірусно-бактеріальних інфекцій дихальних шляхів на трьох рівнях:
• на першому він перешкоджає проникненню вірусу в клітину,
• на другому - поширенню вірусу в організмі,
• на третьому - сприяє профілактиці бактеріальної суперінфекції.

Дані мета-аналізів дозволяють визначити Респіброн як препарат, що забезпечує:

• Профілактику розвитку гострих інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів у хворих з алергічними захворюваннями;
• Зниження частоти і тяжкості загострення БА і АР;
• Ефективність комплексного лікування гострих інфекцій дихальних шляхів (у тому числі в поєднанні з АБ-терапією);
• Зниження вартості лікування рекурентних інфекцій.

Гогунська Інна Володимирівна - доктор мед. наук, заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології імені 28 09 17 3 zdorov dutпроф. О. С. Коломійченка НАМН України», прочитала доповідь під назвою «Застосування системних деконгестантів в комплексному лікуванні алергічних ринітів».

Інна Володимирівна зазначила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) поширеність сезонного алергічного риніту (САР) в різних країнах світу коливається від 1 до 40%, цілорічного алергічного риніту (ЦАР) - від 1 до 18%.

Алергічний риніт є одним з найбільш поширених захворювань, особливо у осіб молодше 18 років. 500 мільйонів пацієнтів в світі з них в дитячій популяції - до 40%.

Для лікування риніту на всіх стадіях використовуються системні деконгестанти.

В даний час інноваційний препарат Мілі Носик системний деконгестант виробництва компанії Mili Healthcare Ltd., (Великобританія) - є єдиним в Україні безрецептурних препаратом в групі системно діючих протинабрякових засобів, що застосовуються при патології порожнини носа.

Застосовується при:
• Застуді, що супроводжується ринореей, відчуттям закладеності носа, сльозотечею, чханням.
• Інфекційних і алергічних ринофарингітах, полінозі.
• Симптоматичному лікуванні гострих і хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів: ринітах, синуситах, фарингітах.

Мілі Носик - комплексний препарат, до його складу входить фенілефрин, який найбільш безпечний в педіатричній практиці, хлорфенірамін малеат, що володіє протиалергічною дією, який надає сильний вплив на симптоми риніту, усуває набряк слизової оболонки порожнини носа, значно зменшує чхання, відчуття печіння в порожнині носа, ринорею.

Препарат Мілі Носік також має антигістамінну властивість, що дозволяє розширити спектр показань до його призначень не тільки при інфекційних ринітах, а й при алергічних.

Препарат добре переноситься як дорослими так і дітьми, можна використовувати у дітей починаючи з 4-річного віку, має приємний смак і запах.

Мілі Носик зручний і безпечний в застосуванні, тому що випускається у формі крапель для прийому всередину, градуйована піпетка, яка до нього додається забезпечує точність дозування компонентів препарату.

Швидко усуває закладеність носа, сприяє швидкому одужанню, попереджає розвиток ускладнень, не дратує слизову носа.

 

Загальна кількість учасників, які відвідали семінар в містах Києві, Харкові, Сумах, Вінниці - 337 фахівці:

Учасники семінару м. Київ - 110 лікарів
Педіатри - 59
Сімейні лікарі - 29
Терапевти - 3
Неонатологи - 5
Інші – 14

Учасники семінару м. Харків - 98 лікарів
Педіатри - 34
Сімейні лікарі - 39
Інфекціоністи - 2
Дитячі ендокринологи - 2
Неонатологи - 3
Терапевти - 6
Інші – 12

Учасники семінару м. Суми - 110 лікарів
Педіатри - 59
Сімейні лікарі - 29
Терапевти - 3
Неонатологи - 5
Інші – 14

Учасники семінару м. Вінниця - 128 лікарів
Педіатри - 52
Сімейні лікарі - 49
Анестезіолог - 2
Неонатологи - 9
Неврологи - 3
Інші - 13

Мета проекта, що мала на увазі під собою підвищення професійної підготовки лікарів-педіатрів і фахівців вузького профілю, забезпечення безперервної післядипломної освіти та впровадження передових технологій в медичну практику, була успішно досягнута.