29 листопада 2017 року за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Всеукраїнської громадської організації «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України» в місті Києві, в конференц-холі «Депо» відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гастроентерології.»

У Конференції вперше взяв участь Президент Угорської Асоціації педіатрів гастроентеролог, заступника директора Університету Земельвейс (Будапешт), почесний член ESPHAGAN, професор Вереса Габора.

Квашніна Людмила Вікторівна - доктор медичних наук, професор, керівник відділення проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ "ІПАГ НАМН України», професор кафедри дитячих і підліткових хвороб НМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України, заслужений лікар України, виступила з доповіддю під назвою «Можливості корекції дефіциту заліза і порушення мікробіоценозу кишечника у дітей».

Дефіцит заліза і порушення мікробіоценозу кишечника є актуальними проблемами охорони здоров'я в силу своєї високої поширеності та негативних наслідків як для дитячого, так і для дорослого населення.

У дитячому віці мікробіоценоз кишечника зазнає суттєвих змін і переживає період становлення адаптації, в зв'язку з чим мікроекологічна система дитини є вкрай неспроможною і чутливою до 29 11 17 4 gastroвпливу будь-яких несприятливих факторів.

Як показали проведені дослідження, становлення кишкового мікробіоценозу не обмежується неонатальним періодом життя: у 85-90% дітей він триває протягом першого року життя, а у 10-15% дітей - ще довше.

Ризик розвитку дефіциту заліза у дітей, особливо перших років життя, дуже високий. Потім потреба в залізі поступово знижується аж до пубертатного віку. Основним джерелом заліза для дітей служать продукти харчування.

Саме тому недостатнє надходження заліза з їжею, використання неадаптованих молочних сумішей, вигодовування дитини коров'ячим молоком, незбалансований раціон харчування з недостатнім вмістом м'ясних продуктів є на сьогоднішній день однією з найбільш частих причин дефіциту заліза в організмі дитини. Прискорені темпи зростання, що супроводжуються підвищеною потребою в залізі; порушення кишкового всмоктування посилюють аліментарний дефіцит заліза.

Зменшення кількості заліза в організмі (в тканинних депо, в сироватці крові та кістковому мозку) призводить до порушення утворення гемоглобіну і зниження темпів його синтезу, накопичення вільних протопорфіринів в еритроцитах, розвитку гіпохромної анемії і трофічних розладів в різних органах і тканинах. Клінічно дефіцит заліза супроводжується затримкою розумового та моторного розвитку, зниженням активності імунної системи.

Пробіотик Лактовіт Форте купіруя дисбактеріоз кишечника, підвищує всмоктуваність заліза, продукцію факторів гемопоезу (трансферин), а вітаміни (В12 і фолієва кислота), які входять до складу Лактовіту форте усувають, або зменшують специфічний для гемопоезу гіповітаміноз.

Спори, що входять до складу B. coagulans:

• Пригнічують розмноження патогенної мікрофлори: Salmonella typhosa, Salmonella schottmuelleri, Shigella dysenteriae, Shigella paradysenteriae, Clostridium difficile, Streptococcus faecalis та ін.

• Виділяють, так звані, бактеріоцини - речовини, що ушкоджують мембрани, що порушують синтез білків і ДНК в патогенних бактеріях.

• Виділяють L(+) молочну кислоту (лівообертаючий ізомер) і перекис водню, яка порушує метаболічні процеси, такі як окисне фосфорилювання, в патогенних мікроорганізмах.

• Створюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишечника.

Лактовіт форте не тільки активно коригує стан мікробіоценозу кишечника зі зменшенням частки патогенної і умовно патогенної мікрофлори, а й стимулює розвиток локальних імунних факторів, формуючи, таким чином, неспецифічну резистентність організму, яка здатна забезпечити довгостроковий захист від патогенної флори.

«Майбутнє - за більш широким використанням пробіотиків, як з лікувальною, так і з профілактичною метою». Мечников І.І., 1908

З доповіддю «Актуальні питання лікування гельмінтозів в практиці лікаря педіатра» виступила Катерина Ігорівна Бодня д.м.н., професор, заслужений діяч науки і техніки, завідувач кафедри медичної паразитології та тропічних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Від паразитарних захворювань не застрахована жодна людина незалежно від місця проживання, рівня доходів і способу життя.

З інвазіями, що викликаються гельмінтами, оперативно бореться протигельмінтний препарат з широким спектром дії Ворміл і Ворміл Фіто, який представлений на українському ринку британською компанією Mili Healthcare.

Ворміл (альбендазол) рекомендується ВООЗ як перевірений ефективний і безпечний препарат для лікування будь-яких гельмінтозів.

Ворміл володіє широким спектром дії і призначається для профілактики і лікування глистових інвазій. Його можна приймати всім членам сім'ї при виникненні загроз зараження паразитами.

Ворміл бореться з гельмінтами, незалежно від форми, в якій ті паразитують.

Препарат ефективний при тканинних і кишкових формах паразитарних захворювань, містить активну 29 11 17 6 gastroречовину - альбендазол.

Проникаючи в організм, дана речовина атакує не тільки дорослих особин, але і їх личинки.

Однак повноцінне лікування гельмінтозів передбачає не тільки знищення збудника хвороби, а й ліквідацію наслідків його життєдіяльності і загибелі.

Ворміл фіто - це оздоровчий рослинний комплекс, який застосовується з метою підтримки нормальної функції організму і органів травлення, що веде до зниження інтоксикації організму при глистній інвазііі і загальному зміцненню організму.

Ворміл фіто - найчастіше призначають дітям для лікування глистових захворювань, характерних в юному віці.

Ворміл фіто:

1. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту і стимулює апетит.
2. Відновлює пошкоджену слизову кишечника.
3. Знижує інтоксикацію при гельмінтозах.
4. Сприяє зменшенню рецидивів ентеробіозу і аскаридозу. 

Однак повноцінне лікування гельмінтозів передбачає не тільки знищення збудника хвороби, а й ліквідацію наслідків його життєдіяльності і загибелі.

Глистна інвазія негативно впливає на стан шлунково-кишкового тракту людини, перш за все порушення функції травної системи і слизового бар'єру кишечника.

Комплекс рослин, що входять до складу Ворміл Фіто, сприяє усуненню наслідків гельмінтозів і може попередити негативний вплив гельмінтів і антигельмінтних препаратів на стан шлунково-кишкового тракту і здоров'я в цілому.