За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Європейської групи «Належна практика безперервної медичної освіти» Good CME Practice Group (gCMEp), Групи компаній «МедЕксперт» 28 лютого 2018 року в містах Києві, Тернополі, Хмельницькому та Чернівцях відбувся навчальний семінар в форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів в педіатричну практику».
Метою проекту було підвищення професійної підготовки лікарів-педіатрів і фахівців вузького профілю, забезпечення безперервної післядипломної освіти та впровадження передових технологій в медичну практику, що особливо важливо в період реформи системи охорони здоров'я.
Цільовою аудиторією заходу були: лікарі-педіатри, лікарі загальної практики (сімейної медицини), неонатологи, алергологи, гастроентерологи, кардіологи, інфекціоністи, співробітники профільних кафедр вищих навчальних медичних закладів та закладів післядипломної освіти.
Цей захід було проведено у відповідності до вимог та стандартів Акредитаційного Ради з Безперервної Медичної освіти (Accreditation Council for Continuing Medical Education - ACCME, США) в рамках співпраці Siyemi Learning і Групи компаній МедЕксперт. Siyemi Learning акредитована ACCME організовувати і проводити освітні заходи на міжнародному рівні в рамках безперервної медичної освіти. Siyemi Learning має повноваження привласнити освітнього заходу кредити 2 AMA PRA Category 1 CreditsТМ. Учасники семінару отримали таку кількість міжнародних кредитів, які відповідає часу їх участі в заході (1:00 годину = 1 кредит). Українські лікарі вперше отримають сертифікат з міжнародними кредитами.
Акредитаційний Рада з Безперервної Медичної Освіти (Accreditation Council for Continuing Medical Education - ACCME, США) створена Американської Медичної Асоціацією для розробки і впровадження стандартів якості безперервної медичної освіти (БМО), яка використовується для підвищення компетенції лікарів і застосування отриманих ними знань для поліпшення якості медичної допомоги пацієнтам.
Для проведення навчальних заходів відповідно до стандартів ACCME і присвоєння лікарям міжнародних кредитів AMA PRA Category 1 CreditsТМ Американської Медичної Асоціації АССМЕ надає повноваження тільки акредитованим ній організаціям (провайдерам), які працюють в системі НМО, як в США, так і в інших країнах.
Сьогодні кредити, отримані в рамках заходів безперервної медичної освіти, акредитованих ACCME, зараховуються в США, Європі та Канаді і, з прийняттям Положення «Про систему безперервного професійного розвитку медичних працівників», будуть зараховуватися в Україні.
Вперше в Україні в результаті співпраці акредитованого ACCME провайдера безперервної медичної освіти Siyemi Learnin (Великобританія) і Групи компаній МедЕксперт реалізована можливість проводити освітні заходи за стандартами ACCME і надавати фахівцям сертифікати міжнародного зразка з АМА PRA Category 1 CreditsTM.
Про сучасні підходи до профілактики та лікування рекурентних респіраторних захворювань у дітей і підлітків докладно розповіла головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Педіатрія», завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Галина Володимирівна Бекетова.
Актуальність рекурентних респіраторних захворювань у дітей пов'язана з їх широкою поширеністю і значущими економічними збитками, які завдають ці захворювання.
Вірусні та бактеріальні захворювання займають провідне місце в структурі загальної патології дітей, залишаючись найважливішими причинами смертності, особливо в ранньому дитячому віці.
У доповіді були розглянуті особливості становлення імунної системи і функціонування антиінфекційного захисту у дітей.
З огляду на тенденцію до збільшення кількості пацієнтів з рекурентними респіраторними захворюваннями в усіх вікових групах дітей, розроблені ефективні профілактичні лікувальні заходи, що включають комплексну програму профілактики, лікування і реабілітації з урахуванням етіологічних і патогенетичних механізмів захворювання, а також різних факторів зовнішнього оточення, які формують схильність організму дитини до частих респіраторних захворювань.
Імунокоригуючі і імуномодулюючі препарати надають як профілактичний, так і лікувальний ефект на пацієнтів з респіраторними захворюваннями.
Респіброн - імуномодулюючий препарат, що містить бактеріальний лизат.
Полівалентний механічний бактеріальний лізат (PMBL) - бактеріальний лізат, отриманий шляхом механічної дезінтеграції (лізису) бактерій - найбільш частих збудників захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів (S. aureus, S. viridans, S. pyogenes, K. pneumoniae, K. ozaenae, H. influenzae serotype B, M. catarrhalis і S. pneumoniae).
Механічний метод особливо ефективний, так як дозволяє домогтися лізису 80-100% бактерій. Примітно, що в порівнянні з іншими методами лізису механічний лізис не порушує структуру антигенів: це забезпечує чудові антигенні властивості препарату.
Лізат індукує специфічну імуностимуляцію проти всіх штамів бактерій, антигени яких містяться в (PMBL) і які є найбільш частими причинами респіраторних інфекцій.
Респіброн сприяє зменшенню частоти розвитку інфекційних респіраторних захворювань, а також зниження важкості перебігу інфекційних захворювань дихальних шляхів. Застосування препарату Респіброн як профілактичного і лікувального засобу дозволяє знизити потребу в антибіотикотерапії.
Респіброн призначений для терапії пацієнтів, які страждають на гострі та підгострі форми інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів різної етіології.
Таблетки Респіброн можуть застосовуватися як профілактичний засіб у пацієнтів з хронічними і рецидивуючими інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів різної етіології.
Респіброн призначають пацієнтам з гострими респіраторними вірусними інфекціями, грипом, бактеріальним тонзилітом, фарингітом, ларингітом, синуситом, епіглогітом і ангіною, а також бактеріальним, вірусним і алергічним ринітом.
Респіброн призначають як лікувальний і профілактичний засіб при різних формах (хронічних, гострих, підгострих і рецидивуючих) інфекційних захворювань нижніх дихальних шляхів, а також призначають пацієнтам з трахеїтом, бронхітом, трахеобронхітом, бронхоектазами, хронічних захворюваннях легенів з явищами обструкції.
Інна Володимирівна Гогунська - учений в області отоларингології, алергології, доктор медичних наук, заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України», розповіла про застосування системних деконгестантів в комплексному лікуванні риносинуситів.
Риносинусит є одним з типових проявів ГРВІ - гострої респіраторної вірусної інфекції. Своєчасна терапія риносинуситів - це запобігання ускладнень таких як: отит, бактеріальний синусит, євстахіїт.
Патогенетичне лікування риніту повинно бути сфокусовано на купіруванні симптомів захворювання. Для цих цілей використовуються місцеві і системні деконгестанти.
За даними аналізу досліджень зареєстрованих в Кокранівському центральному центрі був проведений аналіз 12 плацебо контрольованих досліджень про ефективність комбінації антигістамінний і деконгестант препарат за участю 734 пацієнтів (621 дорослих і 113 дітей).
Дані дослідження продемонстрували ефективність і безпеку застосування даної комбінації як у дорослих так і у дітей.
До деконгестантів, до складу яких включено фенілефрин, який, на сьогоднішній день, визнаний найбільш безпечним в педіатричній практиці, відноситься препарат для системного використання Мілі Носик виробництва фірми Mili Heаlthcare Ltd., Великобританія. Включення до складу препарату Мілі Носік хлорфенаміну малеата - блокатора Н1-рецепторів визначає ще одну властивість препарату - антигістамінну, що дозволяє розширити спектр показань до його призначенням не тільки при інфекційних ринітах, а й при алергічних.
Застосування пероральних крапель Мілі Носик швидко і надовго усуває закладеність носа, сприяє швидкому одужанню і попереджає розвиток ускладнень. Крім того, пероральний шлях введення препарату виключає подразнення слизової оболонки носа.
Краплі для перорального застосування Мілі Носик 15 мл можна використовувати у дітей починаючи з 4-річного віку при різних патологіях носа, коли потрібне швидке і стійке відновлення носового дихання.
Краплі мають приємний фруктовий смак і запах, що полегшує лікування дитини. Градуйована піпетка забезпечує сувору точність дозування компонентів препарату, що гарантує не тільки зручність, але і безпеку застосування.
Мілі Носик показаний при:
• Застуді, що супроводжується ринореєю, відчуттям закладеності носа, сльозотечею, чханням.
• Інфекційних і алергічних ринофарингітах, полінозах.
• Симптоматичному лікуванні гострих і хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів: риніти, синусити, фарингіти.
В даний час Мілі Носик є єдиним в Україні безрецептурним препаратом в групі системно діючих протинабрякових засобів, що застосовуються при патології порожнини носа.