16 травня 2018 р. почав свою роботу навчальний семінар «Імплементація міжнародних протоколів в педіатричну практику». Семінар пройшов в форматі телемосту в м. Києві (Бізнес-Центр «Парус»), в м. Івано-Франківську (готель «Надія»), в м. Ужгород (готель «Унгварський). З 8-30 ранку конференц-зали були наповнені жвавими бесідами і дискусіями учасників семінару.
Цільовою аудиторією проекту були лікарі-педіатри, лікарі загальної практики (сімейної медицини), неонатологи, алергологи, гастроентерологи, кардіологи, інфекціоністи, співробітники профільних кафедр вищих навчальних медичних закладів та закладів післядипломної освіти.
Захід відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Європейської групи «Належна практика безперервної медичної освіти» Good CME Practice Group (gCMEp), Групи компаній «МедЕксперт».
З вітальним словом від організаторів семінару виступив Вдовиченко Юрій Петрович - доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, лікар вищої категорії, заслужений лікар України. Юрій Петрович наголосив на особливій важливості реформування системи охорони здоров'я, так як вона має на увазі під собою впровадження передових технологій в медичну практику для підвищення професійної підготовки медичних працівників. Захід об'єднав провідних фахівців в області педіатрії, які виступили на семінарі з змістовними доповідями.
Квашніна Людмила Вікторівна - доктор мед. наук, професор, керівник відділення проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ «ІПАГ НАМН України», професор кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П. Л. Шупика виступила з докладом «Можливості корекції дефіциту заліза і порушення мікробіоценозу кишківника у дітей».
За даними експертів ВООЗ дефіцит заліза займає 1-е місце серед 38 найбільш поширених захворювань людини і охоплює понад 3 млрд. людей на землі. Хворі на залізодефіцитну анемію відзначають загальну слабкість, швидку стомлюваність, утруднення в зосередженні уваги, сонливість, запаморочення, часто з'являється головний біль, можлива непритомність. Погіршується стан шкіри, нігтів і волосся. У категорію високого ризику по розвитку дефіциту заліза потрапляють діти, особливо перших 2-х років життя, дівчатка-підлітки, жінки репродуктивного віку.
Потреба в залізі у дітей задовольняється за рахунок харчування тільки на 61%
Залізо має біохімічну значимість:
• бере активну участь в тканинному диханні;
• входить до складу активних центрів окислювально-відновних ферментів;
• бере участь у формуванні специфічних факторів імммунітет.
У дитячому віці схильність до швидкого порушення кишкової мікрофлори дуже висока.
Більш, ніж у 60% здорових дітей першого та другого року життя має місце порушення мікробіоценозу кишечника без клінічних проявів.
Основними причинами можуть бути:
• ферментативна, імунна і рухова неспроможність кишечника;
• часті гострі інфекційні захворювання;
• мікробіоценоз кишечника зазнає суттєвих змін і переживає період становлення адаптації.
Сучасний ритм життя, несприятлива екологія, стреси і неправильний спосіб життя також порушують роботу кишечника і послаблюють наш імунітет.
Пробіотик Лактовіт Форте покращує травлення, засвоєння поживних речовин, підтримує здоров'я шлунково-кишкового тракту і зміцнює імунітет.
Лактовіт Форте представлений комбінацією спор Bacillus coagulans (120 млн), 1,5 мг фолієвої кислоти і 15 мкг ціанокобаламіну, які проявляють протеолітичну, ліполітичну і β-галактозидазну дію.
Вітаміни В9 і В12 (фолієва кислота і ціанокобаламін) беруть участь в синтезі нуклеїнових кислот і кровотворенні, перешкоджають розвитку анемії, мають репаративні і імуностимулюючі властивості.
Bacillus coagulans сприяють купіруванню проявів анемії, покращує сорбцію / секрецію заліза в кишечнику за рахунок нормалізації мікробіоценозу кишечника і регенерації слизової кишечника.
B. coagulans схвалений:
• EFSA (Європейською комісією з безпеки харчових продуктів)
• FDA (Американською комісією з безпеки лікарських і харчових продуктів)
Застосування спороутворюючого пробіотика Лактовіт Форте вирішує проблему залізодефіцитних станів і порушення мікробіоценозу кишечника.
Гогунська Інна Володимирівна – доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О. С. Коломійченка НАМН України» виступила с докладом «Особливості лікування ГРВІ у пацієнтів з алергічною патологією».
За останні кілька десятиліть частота вірусних інфекцій помітно зросла. Також зафіксовано збільшення захворюваності на алергію. Віруси є причиною більшості гострих інфекцій дихальних шляхів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі в міжпандемічні періоди грипом хворіє близько 1 млрд осіб на рік. З них у 3-5 млн розвиваються важкі форми інфекції, а від 300 тис. до 500 тис. Пацієнтів помирають. Найбільш поширеними вірусними інфекціями є грип, ГРВІ та герпесвірусна інфекція.
Перенесена в ранньому дитячому віці респіраторна інфекція веде до розвитку сенсибілізації до факторів навколишнього середовища, які мають властивість алергенності. Через 1-2 місяці після перенесеної ГРВІ можливий розвиток алергії.
Після алергійного нежитю, найчастіше виникає алергічний синусит - захворювання пазух носа, при якому виникає набряк слизової носа, слиз не виходить через носовий хід і потрапляє в навколоносових пазух, створюючи сприятливе середовище для росту бактерій і розвитку синуситу.
Захворювання дихальних шляхів, що найбільш часто зустрічається - це гострий риносинусит, який є найпоширенішим симптомом більшої частини всіх гострих респіраторних інфекцій та алергії.
Тактика ведення хворих з алергічними захворюваннями при ГРВІ передбачає патогенетичний підхід, комплексність і етапність.
В Україні є тільки один безрецептурний системний деконгестант, що застосовується в лікуванні риносинуситів різної етіології - препарат Мілі Носик, який являє собою комбінацію хлорфеніраміну малеату і фенілефрину гідрохлориду.
Через 10-15 хвилин після застосування препарату Мілі Носік завдяки зменшенню набряку слизової носа відбувається відновлення носового дихання, помітно поліпшується загальний стан, пропадає головний біль.
Важливою якістю препарату є його добра переносимість, приємний смак і запах, полегшує лікування дитини. Пероральний спосіб застосування виключає можливість передозування і як наслідок виникнення побічних ефектів, на відміну від назальних деконгестантів.
Мілі Носик впливає на всю систему дренажних шляхів порожнини носа, надає системну дію на слизову оболонку носа і додаткові пазухи носа забезпечуючи більш ефективне лікування і скорочуючи при цьому тривалість перебігу гострого синуситу.
По завершенні семінару всі учасники отримали сертифікати міжнародного зразка АМА PRA Category 1 CreditsTM.
Цей захід було проведено у відповідності до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з безперервної медичної освіти США (Accreditation Council for Continuing Medical Education - ACCME, США) для підвищення компетенції лікарів і застосування отриманих ними знань для поліпшення якості медичної допомоги пацієнтам.