pdf1У журналі «Здоров'я дитини» том 13, №4, 2018 - 20.07.2018 р. була опублікована стаття під назвою «Особливості перебігу назальної обструкції у дітей з алергічним та інфекційних ринітом».

Під редакцією Уманець Тетяни Рудольфівни, Лапшина Володимира Федоровича, Уманець Миколи Петровича.

ДУ «Інститут педіатрії акушерства та гінекології НАМН України» м. Київ, Україна.
ДУ «Інститут серця МОЗ України». М. Київ. Україна.

У статті висвітлено етіопатогенетичні механізми й особливості перебігу назальної обструкції в дітей з алергічним та інфекційним ринітом, можливості застосування деконгестантів.

Згідно із сучасними уявленнями, риніт - це запальне захворювання слизової носа, що характеризується не менше ніж двома назальними симптомами: ринореєю, закладенням носа, чханням або назальним свербежем [15]. Саме назальна обструкція є одним із тяжких симптомів, що спонукає батьків звернутися до лікаря й суттєво впливає на якість життя хворих. Із назальною обструкцією асоціюються порушення сну, емоційні, поведінкові, когнітивні порушення, дефіцит уваги й гіперактивність хворої дитини, а постійне дихання ротом призводить до ортодонтичних проблем і стає підґрунтям для формування ускладнень з боку ЛОР-органів (розвитку риносинуситу, отиту) [3, 6, 9, 12, 15, 16].