У журналі «Новини медицини фармації» том 13, №3, 2018 - 16.04.2018 р. була опублікована стаття під назвою «Сучасні принципи дегельмінтизації для збереження здоров'я: готуємося до весни».
Підготувала Тетяна Чистик.
Чому часом відбувається так, що замість бадьорості і емоційного підйому з першими весняними променями до нас раптом приходять апатія, втома, небажання йти на роботу, зустрічатися з друзями або навіть гуляти з дитиною? Ми вважаємо, що вся справа у весняній астенії, приймаємо «рятівні» вітаміни, але так і не відчуваємо звітного полегшення. У чому ж справа, задаємо ми собі питання, страждаючи в здогадах ... Виявляється, нерідко подібні стани можуть викликати гельмінти, які тривалий час паразитують в організмі людини і, як і більшість сезонних захворювань, що дають про себе знати в весняно-осінній період. Вони не тільки викликають астеновегетативні симптоми, але і знижують імунітет, загострюють хронічну патологію, призводять до алергічних захворювань. Для них характерні порушення рухової і секреторної функції шлунково-кишкового тракту, розвиток дисбіотичних порушень, симптоми хронічної інтоксикації.
Все це диктує необхідність проведення весняної дегельмінтизації, яка, згідно з рекомендаціями головного паразитолога України професора Катерини Ігорівни Бодні, повинна носити комплексний характер і включати в себе три етапи:
1-й етап - надійна ерадикація гельмінтів за допомогою проти паразитарних препаратів широкого спектра дії (альбендазол).
2-й етап - ліквідація наслідків їх життєдіяльності з відновленням функції шлунково-кишкового тракту та інших систем організму.
3-й етап - створення умов для відновлення власної мікрофлори кишечника.
На сьогоднішній день для ефективної реалізації 1-го етапу дегельмінтизації фахівцями охорони здоров'я рекомендується препарат Ворміл® (Mili Healthcare Ltd.) З 2002 року і по теперішній час це самий призначаємий лікарями протигельмінтний препарат, що забезпечує надійну ерадикацію паразитів і профілактику гельмінтозів у дітей і дорослих.