pdf1У журналі «Новини медицини фармації» том 13, №3, 2018 - 16.04.2018 р. була опублікована стаття під назвою «Мілістан від кашлю - ефективне і безпечне рішення проблеми».

Підготувала Тетяна Чистик.

Кашель, сухий або вологий, - один з найбільш частих симптомів захворювань дихальної системи в амбулаторно-поліклінічній практиці. За даними Європейського респіраторного товариства, близько 30% звернень до лікаря пов'язані з розвитком кашлю. Згідно зі статистикою лікарів Великобританії, гострий кашель, який супроводжує перебіг гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) (ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія), спостерігається у 45-48 млн хворих щорічно, з них 12 млн звертаються за медичною допомогою.

На початку свого розвитку кашель при ГРЗ виникає як результат запального процесу в респіраторному тракті, де є кашлеві рецептори, або внаслідок механічного подразнення рецепторних зон секретом, що надходять з верхніх відділів дихальних шляхів. Такий кашель, як правило, непродуктивний. У міру прогресування запалення функціональна активність серозних підслизових залоз збільшується, і вони починають продукувати надмірну кількість бронхіального секрету з низькою в'язкістю. При подальшому розвитку патологічного процесу відбувається перебудова слизової оболонки бронхів, збільшується кількість келихоподібних клітин, які секретують слиз, наростає в'язкість мокротиння, що є особливо актуальним в умовах супутнього бактеріального або вірусного інфікування.

Це, в свою чергу, пояснює необхідність проведення ефективного патогенетичного лікування, спрямованого як на забезпечення дренажної функції бронхів, так і на поліпшення реологічних властивостей мокротиння. Важливе значення при цьому відводиться можливості поєднаного впливу одного препарату відразу на кілька симптомів хвороби, що дозволяє уникнути поліпрагмазії. Також слід враховувати такі характеристики лікарського засобу, як ефективність, низька кількість побічних ефектів і безпеку. Всіма цими якостями володіє комбінований препарат Мілістан від кашлю (Mili Healthcare Ltd., Великобританія), до складу якого входять дві лікарські речовини: муколітик - амброксолу гідрохлорид 30 мг і мукорегулятор - карбоцистеїн 200 мг, кожен з яких впливає на певну ланку патогенезу.