pdf1У журналі «Гастроентерологія» том 52, №4, 2018-24.01.2019 р. була опублікована стаття під назвою «B.coagullans в лікуванні гастроентерологічних захворювань запальної і функціональної природи: ефективність з позицій доказової медицини».

Автор:

Височина Ірина Леонідівна – зав. кафедрою сімейної медицини ГУ ДМА МОЗ України, доцент, д.мед.н.

ДУ «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України», м Дніпро, Україна.

У статті проведено аналіз баз даних PubMed, Scopus, Web of Science, MedLine, The Cochrane Library, CyberLeninka, РІНЦ у контексті пошуку інформації щодо ефективності B.coagullans у лікуванні гастроентерологічних захворювань запальної і функціональної природи.

Системний аналіз інформації, наведений у даній статті, повністю відповідає міжнародним рекомендаціям щодо систематичних методів пошуку літератури і містить інформацію про роль, значення, переваги, безпеку та ефективність даного штаму (GRAS Notice No. GRN 000660) і можливості застосування пробіотиків і препаратів B.сoagulans у людини, з доказовою базою можливості розширення показань для застосування споровмісних пробіотиків B.coagullans (у тому числі і для препарату Лактовіт Форте), зокрема при синдромі подразненого кишечника.