pdf1У журналі «Новини медицини і фармації в Україні» №7 (694) 2019 була опублікована стаття під назвою «Переваги системного деконгестантами Мілі Носік в комплексному лікуванні алергічного риніту».

Підготувала Тетяна Брандіс.

Алергічний риніт (АР) - це широко поширене захворювання, яке негативно впливає на якість життя пацієнтів і при відсутності лікування призводить до серйозних наслідків. Захворюваність АР, за результатами епідеміологічних досліджень, за останні десятиліття значно збільшилася, і на сьогоднішній день даною патологією страждає від 10 до 30% людей з щорічним приростом 1,5-2%. Запальні захворювання носа і придаткових пазух є одним із перших місць в структурі ЛОР-патології.

На сьогоднішній день деконгестанти - назальні судинозвужувальні препарати - найбільш популярні і дієві засоби лікування нежитю у дітей і дорослих.

Після застосування препарату Мілі Носік per os в зв'язку з вираженим зменшенням набряку слизової носа відновлення носового дихання настає вже через 10-15 хвилин і зберігається протягом 6 годин. До 5-го дня лікування у дітей стабільно поліпшується носове дихання, зникають виділення з носа. Значущою перевагою препарату Мілі Носік є його системний деконгестативний ефект: усунення набряку слизової оболонки відбувається на системному рівні, а пероральний шлях прийому виключає роздратування і без того хворої слизової оболонки носа, що є важливим моментом - особливо в тих випадках, коли альтерація слизової носа значно виражена (сильний нежить, носові кровотечі і т.п.).

Тому серед клініцистів і побутує приказка: «не муч ніс - прийми per os».