Під егідою Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Асоціації педіатрів України м. Києва разом з Громадською Організацією «Міжнародною академією медичної освіти» (ГО МАМ), в рамках реалізації Національної стратегії МОЗ України щодо безперервного професійного розвитку лікарів, під науковим керівництвом Голови асоціації педіатрів м. Києва, завідувача кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П.Л. Шупика, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Бекетової Галини Володимирівни.

04 - 06 березня 2020 р. в курортному місті Трускавець відбувся загальнодержавний захід з04 06 03 20 konferen truskaves 01 міжнародною участю - науково-практична конференція під назвою «VI АКАДЕМІЧНА ШКОЛА З ПЕДІАТРІЇ». Івент проходив в прекрасному місці - готель "Ріксос Прикарпаття".

У заході взяли участь понад 600 провідних фахівців з педіатрії, дитячої гастроентерології, пульмонології, алергології, неврології, ендокринології, кардіоревматології, генетики, а також іноземні експерти з Німеччини, Польщі, Великобританії, Данії. Учасники конференції отримали національний сертифікат та сертифікат з 10-ма міжнародними кредитами.

В рамках Академічної школи відбулися пленарні засідання, сателітні симпозіуми, майстер-класи. Лікарі мали можливість не тільки навчатися в сучасних аудиторіях, яких було більш ніж достатньо - сам навчальний процес був розділений за напрямками, а й скористатися можливістю - відпочити після роботи, взявши участь в дискусійному клубі з актуальних питань педіатрії - Інтелектуальному педіатричному Клубі «Що ? Де? Коли?».

На конференції був проведений фарма-ярмарок, на якому були репрезентовані новітні препарати для лікування дітей. Фармацевтична компанія «МІЛІ ХЕЛСКЕРЕ ЛТД.» взяла стендову участь у науковій програмі конференціії, чим зацікавила велику кількість лікарів, які залишали позитивні відгуки про компанію і про її препарати.

Також компанія «МІЛІ ХЕЛСКЕРЕ ЛТД.» була представлена науковими доповідями: «Гострі ріносінусіти у дітей (точка зору клінічного фармаколога, педіатра і дитячого отоларинголога)» з препаратом Мілі Носік та «Сучасні погляди на можливості фітопрепаратів в комплексному лікуванні гельмінтозів» з препаратом Ворміл Фіто.

 

БЕКЕТОВА ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА - професор, Голова асоціації педіатрів м.Києва, завідуюча кафедрою дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П.Л. Шупика, заслужений лікар України, доктор медичних наук,

КОСАКІВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЛУК'ЯНОВИЧ - завідувач кафедри оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча отоларингологія», президент Асоціації дитячих оториноларингологів України,

ЗАЙЧЕНКО АННА ВОЛОДИМИРІВНА - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації, Національний фармацевтичний університет, Харків

виступили з доповіддю «ГОСТРІ РИНОСИНУСИТИ У ДІТЕЙ (ТОЧКА ЗОРУ КЛІНІЧНОГО04 06 03 20 konferen truskaves 05 ФАРМАКОЛОГА, ПЕДІАТРА ТА ДИТЯЧОГО ОТОЛАРИНГОЛОГА)»

Найбільш поширеними інфекційними захворюваннями є респіраторні вірусні інфекції ГРВІ - захворювання дихальних шляхів. Однією з найбільш частих хвороб на планеті, без перебільшення, є гострий риніт, а просто нежить. Немає людини, яка не зазнала би цієї недуги, а в дитячому віці - це незмінний супутник дитини.

Звичайна застуда може виражатися у вигляді нежиті, закладеності носа, чхання, болі в горлі, кашлю і загальній слабкості. Ці, здавалося б, не дуже небезпечні захворювання згодом можуть дати серйозні ускладнення у вигляді риносинусита, гострого середнього отиту, аденоїдита, також можливе загострення інших захворювань, які уже є у людини.

Основними збудниками гострого риносинуситу (ГРС) є риновіруси, респіраторно-синцитіальні, аденовіруси, коронавіруси, а також бактерії, гриби, алергени.

На первинному прийомі у педіатра або терапевта діагноз «гострий риносинусит» може бути поставлений на підставі клінічних симптомів і даних огляду, далі пацієнт може бути направлений до оториноларинголога. За статистикою, гострий риносинусит є найбільш поширеним захворюванням у дітей в практиці дитячого отоларинголога.

Найбільш поширеними симптомами гострого риносинуситу є набряк слизової оболонки порожнини носа і утруднене носове дихання. Тому застосування судинозвужувальних препаратів (деконгестантів), є обґрунтованим в терапії даного захворювання.

Назальними деконгестантами називають групу препаратів, що викликають вазоконстрикцію судин - звуження просвіту кровоносних судин слизової оболонки порожнини носа.

Препарат МІЛІ НОСІК, виробництва компанії «Мілі Хелскере Лтд.», (Великобританія) є єдиним04 06 03 20 konferen truskaves 06 в Україні безрецептурним системним деконгестантом (тобто протинабряковим засобом), який призначений для застосування всередину, а не для місцевого нанесення на слизову оболонку порожнини носа. Звуження кровоносних судин зменшує кровонаповнення слизової оболонки носоглотки і призводить до тривалого зменшення її набряку.

МІЛІ НОСІК випускається у формі крапель для перорального застосування з приємним малиновим смаком - зручно дозується завдяки спеціальній мірній піпетці. Він розрахований на застосування у дітей у віці старше 4 років, а також може застосовуватися для лікування дорослих.

Показаннями до застосування препарату є - закладеність носа, простудні захворювання, що супроводжуються ринореею, сльозотечею, постійним чханням; ринофарингит інфекційної і алергічної етіології, поліноз (сінна лихоманка); інші гострі і хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів: риніт, синусит, фарингіт.

Протинабрякова і протиалергічна дія МІЛІ НОСІКА забезпечується синергією двох активних компонентів, які входять до складу препарату - хлорфеніраміну малеату (в 1 мл препарату його міститься 2 мг) і фенілефрину гідрохлориду (в 1 мл препарату його міститься 2,5 мг).

Хлорфенірамін
• Надає могутню протиалергічну дію
• Швидко зменшує прояви нежиті

Фенілефрин
• Звужує кровоносні судини слизової оболонки носа
• Викликає довгострокове зменшення набряку слизової оболонки

До переваг МІЛІ НОСІКА відноситься його добра переносимість, швидке відновлення функції носового дихання (усувається закладеність носа вже протягом 20 хвилин) і те, що він не викликає негативних емоцій у дітей завдяки приємному фруктовому смаку.

 

БЕЗДІТКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА - доктор медичних наук, професор кафедри фармакоекономіки виступила з доповіддю під назвою «СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ НА МОЖЛИВОСТІ ФІТОПРЕПАРАТІВ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕЛЬМІНТОЗІВ»

докладно висвітлили проблему «Шляхів корекції порушень функціонального стану шлунково-кишкового тракту при гельмінтозах у дітей» та «Сучасний погляд на терапію при гельмінтозах» за допомогою препарату ВОРМІЛ ФІТО виробництва компанії («Мілі Хелскере Лтд.», Великобританія).

Був зроблений акцент на перевагах фітотерапії:
1.) Фіторерапевтичні препарати мають виражену терапевтичну активність і менший спектр побічних ефектів, ніж синтетічні препарати.
2.) Фармакодинаміка фітопрепаратів дозволяє впливати на декілька патогенетичних ланок одночасно.
3.) Можливість комбінування різних біологічно активних речовин.04 06 03 20 konferen truskaves 03
4.) Можна застосовувати тривалий період часу (терапія може тривати протягом 1-2 років), особливо при хронічних захворюваннях.
5.) Лікування фітопрепаратами можливо в амбулаторних умовах.

В доповідях були описані клінічні дослідження препарату ВОРМІЛ ФІТО.
Метою досліджень були:
• Оцінка стану адаптаційно-компенсаторних можливостей людини при кишкових гельмінтозах після застосування фітокомплексу ВОРМІЛ ФІТО в комплексній терапії кишкових нематодозів (ентеробіозу і аскаридозу) у дорослих.
• Вивчення стану ШКТ у дітей із гельмінтозами та оцінка ефективності корекції його порушень із застосуванням фітокомплексу ВОРМІЛ ФІТО у формі сиропу.

По завершенню досліджень були зроблені такі висновки:
Фітокомплекс ВОРМІЛ ФІТО ефективно усуває наслідки життєдіяльності і загибелі гельмінтів, позбавляє хворих від об'єктивної і суб'єктивної симптоматики, підвищує адаптивно-компенсаторні можливості організму, знижує ймовірність рецидивів гельмінтозів, зокрема ентеробіозу.
• При застосуванні фітокомплексу ВОРМІЛ ФІТО відмічено позитивну динаміку гастроінтестинальних розладів: зникли абдомінальні болі, метеоризм, порушення апетиту, диспепсія, спостерігалося покращання функціонального стану гепатобіліарної системи підшлункової залози та кишечника, що підтверджено клініко-параклінічним обстеженнями дітей у динаміці.