За підтримки Міністерства охорони здоров'я України та Львівського Національного Медичного Університету імені Данила Галицького 20 жовтня 2016 року в місті Львові в Будинку вчених відбувся регіональний конгрес «Людина і Ліки - Україна».

В рамках конгресу були розглянуті питання діагностики та терапії захворювань в наступних напрямках:

• Сімейна медицина
• Терапія
• Педіатрія
• Неврологія

Також в рамках конгресу було проведено сателітний симпозіум:

«Реформа психіатричної служби. Нові можливості терапії психічних розладів».

Ходосевіч Олена Георгіївна, кандидат медичних наук, головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з гастроентерології в своїй доповіді «Ця загадкова функціональна диспепсія: як поліпшити контроль над симптомами» розкрила питання діагностики та лікування Функціональної диспепсії і її субтипів: постпрандиального дистрес-синдрому, епігастрального больового синдрому і H. pylori - асоційованої диспепсії, як окремої нозологічної одиниці.

У своїй доповіді Ходосевіч Олена Георгіївна, зробила акцент, що до препаратів 1-й лінії терапії функціональної диспепсії відноситься прокінетік Праймер (ітопріда гідлохлорід), який має низку переваг перед іншими прокінетікамі: 

• подвійним механізмом дії;
• високим профілем безпеки;
• можливістю тривалого прийому - до 4-8 тижнів.

Праймер рекомендований для терапії широкого спектра показань:

• ФД;
• Нудота і блювання функціонального, органічного, інфекційного генезу, а також асоційованих з променевою терапією, застосуванням медикаментів або порушенням дієти;
• ГЕРБ і езофагіт різного походження;
• Хронічний запор;
• Анорексія.

Рекомендована схема терапії при функціональній диспепсії - по 1 табл х 3 рази/добу до прийому їжі.

Одним із дієвих способів посилення ерадикації H. pylori в терапії H. pylori - асоційованої диспепсії є застосування в складі ерадикаційної терапії прибутків.

Пробіотичний препарат з доведеною клінічною ефективністю Лактовіт Форте, що містить спори спеціальних імуномодулюючих бактерій B. Coagulans, фолієву кислоту і вітамін В12 призначений для відновлення рідної мікрофлори та слизової оболонки кишечника.

Лактовіт-Форте рекомендовано приймати по 1 капсулі х 2 рази в день протягом 4 тижнів.

Добрик Ольга Олександрівна, кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії №2, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького в своїй доповіді «Захищені цефалоспорини в терапії ускладнених інфекцій сечових шляхів» розкрила питання етіології, патогенезу гострих і хронічних інфекцій сечових шляхів, а також тактики лікування інфекцій сечових шляхів амбулаторно і в стаціонарі.

Ольга Олександрівна в своїй доповіді акцентувала увагу, що за даними Національного інституту здоров'я США більше 60% всіх мікробних інфекцій людини викликані біоплівками і детально зупинилася на тому, чим небезпечні біоплівки, як швидко вони утворюються і на стадії їх утворення.

Антибіотики не проникають в біоплівку, яка вже утворилася, що призводить до розвитку антибіотикорезистентних штамів, частих рецидивів і формування хронічних вогнищ інфекції. Особливості збудників ІМС в наш час (планктонні форми, що виробляють β-лактамази і біоплівки, які мають знижену чутливість до антибіотиків) вимагають застосувань нових комбінованих препаратів, таких як Сульбактомакс, Норзідім і Норфепім.

Сульбактомакс рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі при інфекціях нирок і сечовивідних шляхів 1 раз на добу в дозуванні:

• Новонароджені до 14 днів - 20-50 мг/кг маси тіла
• Новонароджені від 15 днів і діти до 12 років - 20-80 мг/кг маси тіла.

Норзідім рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі при інфекціях нирок і сечовивідних шляхів 2-3 рази на добу в дозуванні:

• Діти старше 1 року - 45-150 мг/кг маси.

Норфепім рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі при пієлонефриті, абсцесі нирки, апостематозному нефриті, циститі кожні 12 годин на дозуванні:

• Діти з масою тіла до 40 кг (від 1 року) - 75 мг/кг маси тіла.

Свою доповідь на тему ефективності в лікуванні кашлю при простудних захворюваннях комплексним препаратом Мілі Носік, який містить у своєму складі амброксол і карбоцистеїн прочитала Беш Леся Василівна, професор кафедри факультетської і госпітальної педіатрії, завідуюча комунальною міською дитячою клінічною лікарнею.

Доклад під назвою «Алгоритм лікування гельмінтозів і їх наслідків. Що нового?» прочитала Бодня Катерина Ігорівна-доктор мед. наук, професор, зав. кафедрою медичної паразитології тропічних хвороб ХМАПО, головний паразитолог МОЗ України, заслужений діяч науки і техніки і детально пояснила алгоритм застосування препарату Ворміл і Ворміл Фіто.