ЧОМУ ВИНИКАЄ ЗАСТУДА?

4 1Проста відповідь на це питання - тому що час від часу у будь-якої людини слабшає місцевий імунітет і цим миттєво користуються умовно-патогенні бактерії, яких в будь-якому організмі безліч. А пояснення в подробицях почнемо зі "знайомства" з умовно-патогенною мікрофлорою.

Хто такі ці "умовно-патогенні"?

Організм кожної людини, в тому числі його дихальні шляхи, населяють мільйони мікроорганізмів, від яких в значній мірі залежить наше здоров'я. На відміну від хвороботворних бактерій, умовно-патогенні не завдають організму шкоди, оскільки в нормальних умовах перебувають у балансі з корисними бактеріями: корисні невпинно "контролюють поведінку" умовно-патогенних, не дозволяють їм розмножитися і викликати захворювання. Велику частину часу ця система чудово працює. Однак якщо місцевий імунітет слабшає, умовно-патогенні мікроорганізми отримують шанс заявити про себе, розмножуючись і провокуючи розвиток знайомих усім симптомів застуди.

Через що слабшає місцевий імунітет?

На стан місцевого імунітету впливають різні чинники, наприклад, переохолодження, перевтома, стрес, дефіцит вітамінів і мікроелементів. Рекомендації лікаря не перемерзати, одягатися тепло, дихати на морозі носом, тримати ноги сухими і в теплі стосуються і дітей, і дорослих. Комусь достатньо посидіти на протязі, почекати на холоді транспорт зайві 10 хвилин або промочити ноги, і застуда вже дає про себе знати. Деякі можуть їсти морозиво на холоді і не застудитися, а при нагоді випити холодної води в спеку і злягти з температурою, нежитем і кашлем. Тобто, реакції організму індивідуальні. Небезпека полягає і в перегрівання: не одягайтеся занадто тепло, щоб не потіти в приміщенні, позаяк вийшовши на холодну вулицю розпаленим, ви дасте умовно-патогенним бактеріям шанс спричинити захворювання.

Умовно-патогенні бактерії в дії

При переохолодженні, перевтомі, стресі організм не завжди може стримувати розвиток умовно-патогенних мікроорганізмів. Якщо їм вдалося "пробити захист", починається запальний процес. Оскільки при впливі негативних факторів часто страждає місцевий імунітет верхніх дихальних шляхів, активність умовно-патогенних бактерій проявляється нежитем, болем у горлі, кашлем, і  внаслідку - підвищенням температури тіла.

Що робити, щоб не хворіти застудами

На жаль, повністю застрахувати себе від застуди неможливо. Однак прості правила допоможуть зменшити ймовірність розвитку захворювання.

• Не перемерзайтє.

• Достатньо відпочивайте - пам'ятайте, що нічний сон повинен тривати 7-8 годин.

• Харчуйтеся різноманітно, стежте, щоб в раціоні було достатньо фруктів і овочів.

• У холодну пору року уникайте перегріву в приміщеннях.

• Влітку намагайтеся не перебувати в приміщеннях, де кондиціонер занадто інтенсивно охолоджує повітря.

• Тимчасово обмежуйте контакт з тим, хто захворів, і вже ні в якому разі не пийте з застудженою людиною з однієї чашки!