24-25 листопада 2016 року в місті Києві відбувся II Міжнародний конгрес під назвою «Актуальні питання дитячої гастроентерології», організований Всеукраїнською Громадською Організацією "Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України". Конференція зібрала понад 500 учасників з України, Білорусі та Польщі.

Квашніна Людмила Вікторівна, доктор медичних наук, професор, керівник відділення проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ "ІПАГ НАМН України», професор кафедри дитячих і підліткових хвороб НМАПО ім. П.Л.Шупика МОЗ України, головний педіатр м. Києва, прочитала доповідь на тему «Можливості корекції дефіциту заліза і порушення мікробіоценозу кишечника у дітей», в якому звернула увагу на питання наслідків зниження кількості заліза в організмі, наслідки дисбіозу кишечника, основні функції кишкової мікрофлори і роль препарату Лактовіт Форте при лікуванні даних захворювань.

Шадрін Олег Геннадійович-доктор мед. наук, професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ НАМН України», головний позаштатний дитячий гастроентеролог МОЗ України, виступив з доповіддю під назвою «Шляхи корекції порушення стану шлунково-кишкового тракту при гельмінтозах у дітей».

Олег Геннадійович акцентував увагу на великій поширеності глистових інвазій не тільки за кордоном, але і в Україні, заражені близько 13,5 млн. чоловік, при цьому виявляється тільки 2% інфікованих. При цьому негативний результат аналізів у звичайній лабораторії не виключає наявність гельмінтозів.

В Україні найбільш поширеними є аскаридоз і ентеробіоз. З метою ефективності дегельмінтизації необхідно використовувати Ворміл (альбендазол), а для усунення наслідків гельмінтозів і дегельмінтизації з першого дня прийому антигельмінтних препаратів слід використовувати Фіто комплекс Ворміл Фіто, який підтвердив свою ефективність і безпеку у дітей. При його застосуванні відзначено позитивну динаміку гастроінтестинальних порушень, зникнення болю в животі, метеоризму, порушень апетиту, диспепсії, поліпшення функцій гепатобіліарної системи, що було підтверджено клінічними дослідженнями.