За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Української асоціації міждисциплінарної 24.11.16 1 chil harkovмедицини, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Київського медичного університету 24 листопада 2016 р. в місті Харкові в ТОЦ «Сан Сіті» відбувся регіональний конгрес «Людина і Ліки-Україна».

В рамках програми відбулася Школа практикуючого лікаря «Лікар 21 століття: міждисциплінарний підхід».

Також в рамках конгресу були проведені два сателітних симпозіуми:
• «Аутоімунні артрити: класифікація, діагностика, сучасні схеми терапії».
• «Психіатрія: Нові можливості терапії і реабілітації психічних розладів».

Колесникова Олена Вадимівна, д.мед.н., професор, заступник директора з наукової роботи ДУ «Національного Інституту терапії ім. Л.Т. Малої НАМНУ» в своїй доповіді «Функціональні розлади органів шлунково-кишкового тракту в світлі Римських критеріїв IV» розкрила механізми виникнення і причини функціональних гастроінтестинальних розладів, патогенезу, клінічного обстеження і лікування функціональної диспепсії та синдрому подразненого кишечника.

У своїй доповіді Колесникова Олена Вадимівна, зробила акцент, що сучасний прокінетик Праймер:
• нормалізує тонус і моторику у всіх відділах шлунково-кишкового тракту-від стравоходу до кишечника;
• має високий профіль безпеки;
• має мінімальну здатність проникати через гематоенцефалічний бар'єр;
• не впливає на тривалість інтервалу Q-T;
• не взаємодіє з лікарськими препаратами, які метаболізуються ферментами системи цитохрому Р450, в тому числі ІПП I покоління, часто вживаними при ФД.

Праймер можна застосовувати тривалий час - до 4-8 тижнів. Рекомендована схема терапії при функціональній диспепсії - по 1 таблх3 рази/добу до прийому їжі. Праймер завдяки своєму подвійному механізму дії і профілем безпеки може бути рекомендований широкому колу пацієнтів з ФД і з коморбідною патологією.

В частині доповіді, присвяченій проблемі синдрому роздратованого кишечника, Олена Вадимівна зазначила, що комплексний пробіотик Лактовіт Форте:
• сприяє нормалізації моторики кишечника;
• зменшує флатуленцію і абдомінальний біль у пацієнтів з функціональним здуттям;
• має протизапальну дію.

Лактовіт-Форте рекомендовано приймати по 1 капсули х 2 рази в день протягом 4 тижнів.


Ромащенко Оксана Василівна, доктор медичних наук, професор, акушер-гінеколог, головний науковий співробітник відділу, віце-президент Української асоціації сексопатологів і андрологів, член Європейської асоціації урологів, Європейської асоціації акушерів-гінекологів, Европейського товариства сексуальної медицини, прочитала свою доповідь на тему «Сучасні підходи до лікування інфекцій верхніх сечовивідних шляхів», в якому звернула увагу, що запальні процеси в жіночих статевих органах залишаються актуальною проблемою сучасного акушерства та гінекології.

Незважаючи на значну кількість наукових досліджень і впроваджень нових антибактеріальних засобів, частота запальних захворювань не має тенденції до зниження, а препарати Мератин Комбі, Мератин таб. і Тифлокс гідно оцінені, при лікуванні даних захворювань, як фахівцями охорони здоров'я, так і споживачами.

Свою доповідь під назвою «Алгоритм лікування гельмінтозів і їх наслідків. Що нового?» прочитала Бодня Катерина Ігорівна-доктор мед. наук, професор, зав. кафедрою медичної паразитології і тропічних хвороб ХМАПО, головний паразитолог МОЗ України, заслужений діяч науки і техніки і детально пояснила алгоритм застосування препарату Ворміл і Ворміл Фіто.

Сергієнко Олена Іванівна, д.м.н., декан терапевтичного факультету ХМАПО, професор кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти в своїй доповіді «Ефективність інгібіторзахищенних цефалоспоринів в терапії інфекцій нижніх дихальних шляхів. Можливості збереження еубіоза кишечника» акцентувала увагу, що на практиці антибактеріальну терапію інфекцій нижніх дихальних шляхів починають з емпіричного призначення антибіотика відразу після встановлення діагнозу, і це має особливе значення для осіб, яким показана госпіталізація.

Саме тому важливо зробити правильний вибір лікарського препарату і способу його введення з урахуванням: спектра значущих мікроорганізмів в розвитку захворювання, наявності різноманітних супутніх станів і необхідності пригнічення антибіотикорезистентні мікрофлори внаслідок попереднього багаторазового прийому а/б і інших чинників ризику.
Для того щоб подолати резистентність, обумовлену продукцією ß-лактамаз необхідно звернути увагу на комбіновані препарати до складу яких входять інгібітори ß-лактамаз.

Сульбактомакс рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів 1 раз на добу в дозуванні:

• Новонароджені до 14 днів - 20-50 мг/кг маси тіла
• Новонароджені від 15 днів і діти до 12 років - 20-80 мг/кг маси тіла
• Дорослі та діти старше 12 років 1-2 г (в перерахунку на цефтриаксон)

Норзидим рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів 2-3 рази на добу в дозуванні:

• Діти старше 1 року - 45-150 мг/ кг маси
• Дорослі 3-9 г (від 2 до 6 г цефтазидин на добу)

Норфепім рекомендований для терапії широкого спектра показань, в тому числі інфекціях дихальних шляхів, включаючи пневмонію, в т.ч.госпітальну, викликану полірезистентними збудниками, аспіраційну пневмонію, пневмонію при проведенні ШВЛ, бронхіт, гнійний бронхіт, емпієма легень, абсцес легенів кожні 12 год в дозуванні:

• Діти з масою тіла до 40 кг (від 1 року) - 75 мг/ кг маси тіла
• Дорослі та діти з масою тіла понад 40 кг 1,5-3 г

Якщо позалікарняна пневмонія розвивається на тлі обструктивного бронхіту, то в комплекс лікування можуть бути включені лікарські препарати з муколітичними і мукокінетічними властивостями. Мілістан від кашлю забезпечить таким пацієнтам подвійну дію мукокінетиків карбоцистеїна і муколітиків амброксола, що підвищує ефективність комплексної терапії.

З урахуванням значущості еубіоза кишечника в підтримці імунологічної реактивності і неспецифічної резистентності організму і того, що проведення антибіотикотерапії порушує кишкову мікробіоту, особливе значення мають заходи, спрямовані на збереження кишкового еубіоза.

Спори спеціальних імуномодулюючих бактерій B. Coagulans, що входять до складу Лактовіт Форте синтезують бактеріоцини - речовини, що ушкоджують мембрани, що порушують синтез білків і ДНК в патогенних бактеріях. А вітаміни В9 і В12 беруть участь в синтезі білків і нуклеїнових кислот, необхідних для відновлення епітелію кишечника і формування факторів імунного захисту.

І в завершенні своєї доповіді Олена Іванівна зробила наступні висновки:

• Ефективність лікування інфекцій нижніх дихальних шляхів залежить від стану імунологічної реактивності і неспецифічної резистентності організму, обліку чинників ризику та антимікробних властивостей обраного антибактеріального препарату.

• Хворим ВП при наявності факторів ризику можна рекомендувати захищений цефтриаксон (цефтриаксон/сульбактам) Сульбактомакс.

• При важкій ВП, коли пацієнт надходить в реанімацію, і є ймовірність приєднання P. aeruginosa або розвитку госпітальної пневмонії доцільніше скористатися цефалоспорином III покоління з активністю проти P. aeruginosa - Норзидим.

• У пацієнтів з тяжким перебігом ХОЗЛ при інфекційному загостренні доцільно застосування цефалоспорина IV покоління цефепіма в комбінації з сульбактамом - Норфепім.