pdf1

Публікація. «Пробіотики: стійкість проти інфекцій і шлях до здоров'я всього організму» «Еженедельник Аптека» №12(1033)-04.04.2016 р. 

Чисельність мікрофлори кишечника людини на цілих 2 порядки перевищує таку його власних клітин. У здорової людини в кишечнику може жити понад 500 видів мікроорганізмів. Склад кишкової мікрофлори досить індивідуальний і формується з перших днів життя дитини, наближаючись до показників дорослого до кінця 1-го - 2-го року життя, зазнаючи деякі зміни в літньому віці (Бельмер С.В., Малкоч А.В., 2006).

Мікрофлора кишечника виконує численні життєво важливі функції. Вона бере участь у процесах травлення, синтезу вітамінів, засвоєнні їжі, задіяна в усіх видах обміну речовин, детоксикації організму та інше.

Однією з ключових функцій мікрофлори, яка визначає стан здоров'я людини, є підтримка і забезпечення нормального функціонування імунної системи організму, що підвищує таким чином стійкість до інфекцій.

Відомо, що в кишечнику живе понад 70% імунокомпетентних клітин (Бомко Т.В. та співавт., 2016). При цьому згідно з сучасними уявленнями вплив на стан імунітету корисних мікроорганізмів, які живуть у взаємовигідній співпраці з організмом людини, набагато більш виражено, ніж вважали ще 10 років тому.

Таким чином, правильний кількісний і якісний склад мікрофлори кишечника визначає не тільки нормальну роботу травного тракту, але і здоров'я всього організму і його стійкості до інфекцій.