20-21 жовтня 2016 року в місті Харкові, відбулася міжрегіональна науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена пам'яті проф. Ю. В. Білоусова «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого та сімейного лікаря», організатором якої стала кафедра педіатричної гастроентерології та нутриціології.

Конференція зібрала понад 500 учасників з різних областей України, а також Лівану, Танзанії, Нігерії. Серед учасників були 25 професорів, 10 головних лікарів, обласні та міські фахівці - дитячі гастроентерологи і педіатри.

На конференції було розглянуто широке коло питань патології органів травлення у дітей, нутриціології в педіатрії, а також суміжних дисциплін.

Важливе місце в роботі конференції належало питанням, пов'язаним з проблемами хелікобактеріоза і хелікобактер-асоційованним захворюванням дітей в Україні, а також присвячена можливостям і доступності використання сучасних неінвазивних і інвазивних методів діагностики НР-інфекції, ефективності ерадікаційніх схем, розробці і впровадженню вітчизняних стандартів діагностики та лікування НР-асоційованих захворювань дитячого населення України.

Ці проблеми детально і всебічно розкрив у своєму виступі Шадрін Олег Геннадійович-доктор мед. наук, професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ НАМН України», головний позаштатний дитячий гастроентеролог МОЗ України, виступив з доповіддю під назвою «Шляхи корекції порушення стану шлунково-кишкового тракту при гельмінтозах у дітей».

Олег Геннадійович акцентував увагу на великій поширеності глистових інвазій не тільки за кордоном, але і в Україні, заражені близько 13,5 млн. людей, при цьому виявляється тільки 2% інфікованих.

При цьому негативний результат аналізів у звичайній лабораторії не виключає наявність гельмінтозів. В Україні найбільш поширеними є аскаридоз і ентеробіоз. З метою ефективності дегельмінтизації необхідно використовувати Ворміл (альбендазол), а для усунення наслідків гельмінтозів і дегельмінтизації з першого дня прийому антигельмінтних препаратів слід використовувати фіто комплекс Ворміл Фіто, який підтвердив свою ефективність і безпеку у дітей. При його застосуванні відзначено позитивну динаміку гастроінтестинальних порушень, зникнення болю в животі, метеоризму, порушень апетиту, диспепсія, поліпшення функцій гепатобіліарної системи, що було підтверджено клінічними дослідженнями.