За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Європейської групи «Належна практика безперервної медичної освіти» Good CME Practice Group, Групи компаній «МедЕксперт» 31 березня 2017 р. в Києві - Львові - Івано-Франківську - Рівному - Житомирі відбувся навчальний семінар в форматі телемосту "Раціональне використання антибіотиків в сучасному світі."

Завідувач відділенням хірургічного лікування інфекційного ендокардиту доктор медичних наук Крикунов Олексій Антонович в своїй доповіді «Раціональна антибіотикотерапія і профілактика антибіотикорезистентності в XXI ст.» акцентував увагу, що патогени групи ESKAPE - це проблемні мікроорганізми, які мають сформовані механізми резистентності до антибіотиків широкого спектра дії, що призводить в ряді випадків до збільшення термінів перебування пацієнтів в стаціонарі і збільшення вартості лікування.

Олексій Антонович поділився своїм досвідом лікування інфекційного ендокардиту в НІССХ ім. Н. М. Амосова - 4690 пацієнтів c інфекційний ендокардитом в період з 1982 по 2016 роки і представив аудиторії алгоритм антибіотикотерапії для лікування інфекційного ендокардиту, викликаного ГР (+), ГР (-) флорою і проблемними мікроорганізми групи ESKAPE.