pdf1У журналі «Клінічна гастроентерологія» Том 12 №2.1 2017 - 01.06.17 г. - Здоров'я дитини, тематичний випуск «Дитяча гастроентерологія і нутриціології».

Була опублікована стаття під назвою «Можливості корекції функціонального розладу біліарного тракту та паразитарних інвазій у дітей молодшого віку з використанням рослинного комплексу «Ворміл Фіто».

Автор: Савицька О.В., Солодовніченко І.Г., Павленко Н.В., Каафарані А.М.

Харківська медична академія післядипломної освіти м. Харків, Україна.

Останнім часом відзначається значне зростання паразитарних інвазій серед дітей молодшого віку, причому захворювання у них найчастіше протікає під маскою гастроентерологічної патології. У цій віковій категорії, за даними вітчизняної та світової літератури, превалюють функціональні захворювання.

У травні 2016 року на Американський тиждень гастроентерології були прийняті Римські критерії IV. Як і в попередніх редакціях, в них пропонується призначати лікарську терапію за принципом переважного симптому, віддаючи перевагу так званій комплементарный та альтернативный медицині, зокрема фітотерапії, в якості додаткового лікування захворювання, але також з позиції доказової медицини.

Першим таким комбінованим фітокомплексом, що викликав до себе інтерес з боку клінічних дослідників і пацієнтів, є Ворміл Фіто - суміш екстрактів тринадцяти рослин. Метою нашого дослідження стало удосконалення терапевтичних підходів до корекції поєднаної функціональної патології біліарного тракту та паразитарної інвазій і непоєднуваних патології біліарного тракту з використанням в основних схемах лікування фітокомплексу Ворміл Фіто. Було обстежено 60 дітей, розділених на три групи: до першої групи увійшли хворі з поєднаним функціональним розладом біліарного тракту та паразитарною інвазією, до другої групи - з функціональним розладом біліарного тракту, які одержували фітокомплекс Ворміл Фіто, в третю групу - пацієнти з функціональним розладом біліарного тракту , які одержували традиційну терапію.

В ході дослідження були отримані дані, що свідчать про ефективну і сприятливу дію фітокомплексу Ворміл Фіто: препарат володіє протигельмінтними властивостями, нормалізує кінетику біліарного тракту, швидко покращує апетит, нівелює диспептичну симптоматику в ранні терміни.