За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Української Гастроентерологічної Асоціації, Київського товариства гастроентерологів 6-7 квітня 2017 року Києві у Великому залі Національної академії наук України відбулася XIX Національна Школа гастроентерологів, гепатологів України в форматі наукового симпозіуму з міжнародною участю під назвою «Сучасні наукові та практичні досягнення в гастроентерології з позиції доказової медицини».

Школа гастроентерологів та гепатологів складалася з наступних секцій:

Секція 1. «Кислотозалежні захворювання. Сучасний погляд на проблему»
Секція 2. «Проблемні питання діагностики та лікування захворювань печінки»
Секція 3. «Скринінг новоутворень шлунково-кишкового тракту: погляд зі Сходу на Захід»
Секція 4. «Захворювання кишечника. Сучасні підходи з позицій доказової медицини»
Секція 5. «Складні випадки в практиці лікаря-гастроентеролога. Основні помилки і заходи їх запобігання»
Секція 6. «Академія здорового харчування»

Також в рамках школи було проведено сателітний симпозіум:
«Ведолізумаб: за межами можливостей стандартної терапії запальних захворювань кишечника».

Щербініна Марина Борисівна д.мед.н., професор, Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара в своїй доповіді «Часті помилки ведення хворих з цирозом печінки» акцентувала увагу на категоріях пацієнтів з цирозом печінки, що підлягають скринінгу таких грізних ускладнень, як гепатоцелюлярна карцинома і варикозно-розширені вени стравоходу.

Також Марина Борисівна звернула увагу, що одним з критеріїв визначення стадії цирозу за Child-Pugh є печінкова енцефалопатія, яка чинить негативний вплив на життя і соціальну активність пацієнта. При спостереженні та веденні пацієнтів з цирозом печінки необхідно звертати увагу на такі скарги пацієнта, як:

• зниження пам'яті та уваги
• погіршення виконання професійних навичок
• втрата інтересу до раніше важливих особистих цінностей
• порушення сну, кошмари, сонливість в денний час.

Пацієнтам з цироз печінки і печінковій енцефалопатії у комплексну схему лікування необхідно включати Орнітокс (L-орнітину-L-аспартат).

У численних дослідженнях було достовірно доведено, що застосування Орнітокса (L-орнітину-L-аспартату) не тільки покращує когнітивні функції і полегшує неврологічні симптоми за даними психометричних тестів, а також нормалізує біохімічні показники крові - АСТ, АЛТ, ГГТП, сечовину і аміак, що доводить його гепатопротекторну і регенеруючу дію.

Орнітокс вводять в дозуванні 1-4 ампули на добу у вигляді інфузії в 500 мл інфузійного розчину (NaCl, декстрози, Рінгера лактат, глюкози) і клінічні результати терапії можна спостерігати до кінця 1 тижня лікування.

Харченко Наталія В'ячеславівна, член-кореспондент НАМН України, за фахом дієтологія, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, завідувач кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії, декан терапевтичного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України прочитала доповідь під назвою «Причини невдач в лікуванні дисбіозів кишечника».

Наталія В'ячеславівна, показала точку прикладання препарату Ворміл і Ворміл Фіто при лікуванні пацієнтів з функціональною диспепсією і акцентувала увагу на перевагах Ворміл і Ворміл Фіто і відзначила його унікальність.

Головний гастроентеролог МОЗ України, доктор медичних наук, професор кафедри факультетської терапії №1 з курсом післядипломної підготовки лікарів з гастроентерології та ендоскопії НМУ ім. А.А. Богомольця Сергій Михайлович Ткач прочитав доповідь під назвою «Сучасні підходи до лікування функціональної кишкової патології».

У доповіді Сергій Михайлович зазначив, що одним із сучасних підходів в лікуванні функціональної кишкової патології є застосування пробіотиків. Це пов'язано з тим, що при функціональній диспепсії у слизовій порушується функція травлення. Порушується баланс здорової мікрофлори, накопичуються токсини, підтримуються процеси запалення в стінці кишечника.

Лактовіт Форте займає окреме місце серед всіх пробіотиків завдяки синтезу Bacillus coagulans бактеріоцинів і (L +) молочної кислоти. Лактовіт Форте забезпечує санацію кишечника.

Крім цього, завдяки унікальним властивостям Bacillus coagulans і вітамінів В9 і В12, які входять до складу препарату Лактовіт Форте знижується чутливість кишечника до процесів запалення, підвищується стійкість організму до інфекції.

Лактовіт Форте сприяє нормалізації моторики кишечника, зменшенню газоутворення в кишечнику і абдомінальному болю при функціональному здутті. Лактовіт Форте усуває дисбактеріоз, відновлює слизову шлунка і збільшує кількість корисної мікрофлори.