pdf1В травні 2017 року в журналі «Новини Медицини та Фармації» №5(613) 2017 була опублікована стаття професора кафедри загальної та невідкладної хірургії, НМАПО імені П.Л. Шупика Бєляєвої Ольги Олександрівни «Причини антибіотикорезистентності, шляхи її подолання та раціональна антибіотикотерапія при перитоніті».

У статті представлений досвід лікування пацієнтів з гострою патологією органів черевної порожнини в хірургічному відділенні №2 КМКЛ №6 протягом 2015 року.

Висвітлено проблеми антибіотикорезистентності, описані основні механізми їх формування. Увага сфокусована на шляхах подолання антибіотикорезистентності в сучасних умовах. З огляду на зростаючу резистентність збудників перитоніту, зокрема до цефалоспоринів III покоління,

і високу їх чутливість до захищеного цефтріаксону
Сульбактомакс, представляється перспективним призначення Сульбактомаксу в якості стартової антибактеріальної терапії при різних захворюваннях, в тому числі при перитоніті і сепсисі.

У заключній частині статті Ольга Олександрівна представила наступні висновки:

• Перитоніт є складною проблемою в абдомінальній хірургії. Гострі захворювання органів черевної порожнини ускладнюються перитонітом в 74,8% випадків, з летальністю 33,3%. Причиною летальних випадків були гнійно-септичні ускладнення і поліорганна недостатність. Основною причиною незадовільних результатів є пізнє звернення хворих за медичною допомогою.

• Лейкоцитоз, МСМ, ЛІІ, ШОЕ є об'єктивними критеріями протікання запального процесу в черевній порожнині і ефективності лікування.

Сульбактомакс - оригінальний препарат, може застосовуватися для стартової антибактеріальної терапії, що дозволяє отримати, інноваційний, якісно новий рівень терапевтичної дії в порівнянні з терапевтичним ефектом від застосування незахищеного цефтриаксона.

Сульбактомакс вводиться 1 - 2 рази на добу, внутрішньовенно або внутрішньом'язово, і може застосовуватися з народження дитини. Доза антибіотика залежить від віку і тяжкості захворювання. Все це є обґрунтуванням застосування Сульбактомакс для стартової терапії різних захворювань, в тому числі при перитоніті і сепсисі.

Для подолання антибіотикорезистентності необхідно:

• чітко визначати показання до антибіотикотерапії, не призначати антибіотики з профілактичною метою;

• суворо дотримуватися принципів раціональної антибіотикотерапії;

• проводити зміну антибіотиків в процесі лікування, згідно антибіотикограми;

• для боротьби з нозокоміальними інфекціями проводити зміну антибіотиків, що застосовуються в стаціонарах, кожні 3 роки;

• створювати нові антибіотики або їх поєднання з існуючими антибіотиками.