01-02 червня 2017 року в місті Харкові пройшла Міжрегіональна науково-практична конференція з міжнародною участю під назвою «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого та сімейного лікаря», присвячена пам'яті професора Ю.В. Білоусова.
Доповіді, що прозвучали на конференції ознайомили присутніх лікарів педіатрів, сімейних лікарів, дитячих гастроентерологів, нутриціологів з новими методами діагностики і лікування гастроентерологічної патології.
Доповідь під назвою «Можливості корекції функціонального біліарного тракту та паразитарних інвазій у дітей молодшого віку з використанням рослинного комплексу Ворміл Фіто» прочитала доцент кафедри педіатричної гастроентерології та нутриціології, к.м.н Савицька Катерина Володимирівна.
Останнім часом відзначається значне зростання паразитарних інвазій серед дітей молодшого віку, причому захворювання у них найчастіше протікає під маскою гастроентерологічної патології. У цій віковій категорії, за даними вітчизняної та світової літератури, превалюють функціональні захворювання.
При гельмінтозах уражаються всі органи і системи, проте в клітинах імунної системи не паразитують ні статевозрілі гельмінти, ні їх личинки. Однак вони завжди і в усіх випадках справляють пригнічующу, імунодепресивну дію на різні функціональні елементи цієї системи.
Гельмінти, які не виробили ці якості, загинули в ході еволюції.
Іншими словами, імунодепресивний вплив гельмінтів на організм господарів - обов'язкова умова їх життя і є одним із законів паразитизму.
У травні 2016 року на Американському тижні гастроентерології були прийняті Римські критерії IV. Як і в попередніх редакціях, в них пропонується призначати лікарську терапію за принципу переважного симптому, віддаючи перевагу так званій комплементарній та альтернативній медицині, зокрема фітотерапії, в якості додаткового лікування захворювання, але також з позиції доказової медицини.
Першим таким комбінованим фітокомплексом, що викликав до себе інтерес з боку клінічних дослідників і пацієнтів, є Ворміл Фіто - суміш екстрактів тринадцяти рослин. Метою нашого дослідження стало удосконалення терапевтичних підходів до корекції поєднаної функціональної патології біліарного тракту та паразитарних інвазій і непоєднуваних патології біліарного тракту з використанням в основних схемах лікування фітокомплексу Ворміл Фіто.
Було обстежено 60 дітей, розділених на три групи: до першої групи увійшли хворі з поєднаним функціональним розладом біліарного тракту та паразитарною інвазією, до другої групи - з функціональним розладом біліарного тракту, які одержували фітокомплекс Ворміл Фіто, в третю групу - пацієнти з функціональним розладом біліарного тракту , які одержували традиційну терапію.
В ході дослідження були отримані дані, що свідчать про ефективну і сприятливу дію фітокомплексу Ворміл Фіто: препарат володіє протигельмінтними властивостями, нормалізує кінетику біліарного тракту, швидко покращує апетит, нівелює диспептичну симптоматику в ранні терміни.
Доктор медичних наук, професор кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти Олена Іванівна Сергієнко, прочитала доповідь під назвою «Сучасний погляд на відновлення мікробіоценозу кишечника при захворюваннях шлунково-кишкового тракту у дітей».
Олена Іванівна звернула увагу на те, що в дитячому віці мікробіоценоз кишечника зазнає суттєвих змін і переживає період становлення адаптації, в зв'язку з чим мікроекологічна система дитини особливо чутлива до несприятливих впливів.
Для проведення підтримуючої терапії при кропивниці, екземі, дитячому діатезі, атопічному дерматиті, підійде препарат Лактовіт Форте - його призначають для лікування дорослих і дітей у віці від 6 місяців.
Також Лактовіт Форте буде ефективний при лікуванні пацієнтів, які страждають хронічними колітами різної етіології, в тому числі неспецифічні виразкові коліти; в разі соматичних захворювань, ускладнених дисбактеріозами, що виникли в результаті застосування антибіотиків, сульфаніламідних препаратів і інших причин; для лікування хворих з порушеннями з боку кишечника, які перенесли гострі кишкові інфекції, викликані патогенними і умовно-патогенними бактеріями, також застосовують в акушерсько-гінекологічній практиці при неспецифічних запальних захворюваннях геніталій та передпологовій підготовці вагітних групи ризику з порушенням чистоти вагінального секрету до III-IV ступеня.
Лактовіт Форте - комбінований препарат, до складу якого входять Lactic Acid Bacillus (Bacillus coagulans (Lb.sporogenes)), фолієва кислота і вітамін B12.
Терапевтичний ефект Лактовіту Форте визначають бактерії, які продукують молочну кислоту, і мають антагоністичну активність відносно патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів. Спори бактерій активізуються в шлунку, потім у дванадцятипалій кишці переходять в живу вегетативну форму і утворюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишечника за рахунок вироблення L (+) молочної кислоти.
Лактобактерії активують ферментативне розщеплення білків, жирів і складних вуглеводів (також при лактазній недостатності у дітей) і сприяють процесам відновлення слизової оболонки кишечнику.
Фолієва кислота (вітамін В9) необхідна для нормального лейко- та еритропоезу, синтезу амінокислот і нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів.
Вітамін В12 (ціанокобаламін) бере участь в процесах обміну вуглеводів, білків і ліпідів, в синтезі нуклеїнових кислот, сприяє нормалізації порушених функцій нервової системи, стимулює еритропоез.
http://mili.ua/news-ua/412-01-02-chervnya-2017-r-npk-inno#sigProId693f88872f