pdf1У червні 2017 року в журналі «Здоровье Ребенка» Том 12, №4 2017 була опублікована стаття під назвою «Сучасні підходи до лікування інфекції сечових шляхів у дітей з урахуванням утворення бактеріальних біоплівок», під редакцією кандидата медичних наук, доцента кафедри педіатрії № 2, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Добрик Ольги Олександрівни і співавторів.

У статті викладені підходи до лікування інфекції сечових шляхів (ІМП) у дітей. 

Зростаюча антибіотикорезистентність збудників вимагає швидкого зваженого адекватного лікування інфекції сечовивідних шляхів з метою запобігання хронізації, що призводить до рубцювання паренхіми нирок і розвитку хронічної ниркової недостатності (ХНН).

Ольга Олександрівна представила критерії постановки діагнозу ІМП відповідно до рекомендацій Європейської Асоціації Урологів (EАU) 2011 року і можливості терапії таких захворювань, як цистит, ІМП без визначення топіки і пієлонефрит.

Також в статті наведені особливості збудників ІМП такі як утворення бета-лактамаз і формування бактеріальних біоплівок, які на сучасному етапі ускладнюють діагностику та призводять до антибіотикорезистентності.

Своєчасна терапія ІМП запобігає перехід гострої інфекції в хронічну, зменшує частоту рецидивів при хронічних захворюваннях, тобто розриває порочне коло інфекційного процесу і покращує якість життя пацієнтів. Необхідною умовою для знищення збудників при лікуванні ІМП є:

• активність антибіотика щодо збудників,

• достатня концентрація антибіотика у вогнищі,

• підтримка концентрації антибіотика, що гальмує ріст бактерій протягом необхідного часу.