13 вересня 2017 року в містах Києві, Одесі, Миколаєві, Херсоні під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Науково-практичного журналу «Сімейна медицина» відбувся науково-практичний семінар в форматі телемосту «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб».

Юдіна Людмила Володимирівна, кандидат мед. наук, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонологіі НМАПО імені П. Л. Шупика представила свою доповідь під назвою «Респіброн в практиці і лікуванні бактеріальних ускладнень ХОЗЛ».

Людмила Володимирівна зазначила, что на сьогоднішній день існує дуже високий рівень смертності у цих захворювань. У 1990 році - 6 місце, в 2014 році - 4 місце, в 2020 році передбачається що вона перейде на 3 місце. У світі планується скоротити смертність приблизно до 2030 року.

ХОЗЛ страждає від 4% до 20% населення. За даними головного пульмонолога України ХОЗЛ страждає приблизно 7% населення України, що становить не менше 3 млн чоловік.
Загострення цього захворювання призводить до збільшення смертності.

Загострення дуже небезпечно для пацієнта, так як після кожного загострення функція легень не13 09 17 2udi mezhdiszip podxod приходить в ту норму яка була до загострення. У пацієнтів, які перенесли 3-4 загострення збільшується ймовірність летального результату.

Для запобігання загострень використовуються різні грипозні вакцини, які знижують кількість і вірусних і бактеріальних ускладнень ХОЗЛ, що зменшує тривалість госпіталізації та ризику важких загострень. За даними МОЗ в минулому році в Україні було вакциновано дуже незначна кількість пацієнтів 0,33% - це катастрофічно низький відсоток.

Доступною альтернативою в якості заміни вакцинації пацієнтам з ХОЗЛ це застосування бактеріальних лізатів - ліофілізати бактерій роблять свою імунобіологічну дію, вони викликають імунну відповідь слизової травного тракту тим самим захищаючи пацієнтів. Бактеріальні лізати зайняли міцне місце в лікуванні пацієнтів бо вони спрямовані на створення неспецифічного імунітету.
Одним з таких препаратів на основі бактеріального лизата, є препарат Респіброн, це імуномодулятор, що підвищує опір організму до інфекцій.

Респіброн - це препарат сучасної технології виробництва який може бути призначений пацієнтам з ХОЗЛ для прискорення одужання або для запобігання виникненню інфекційних захворювань. Це захист від тих мікробів які викликають загострення ХОЗЛ. Респіброн запобігає не тільки бактеріальним загострення але і вірусним, має подвійний механізм дії - діє швидко, діє довго.

Респіброн призначають і в гострий період захворювання для того щоб мати оптимальний ефект, при всіх інфекціях гострих, підгострих рецидивуючих інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів і в тому числі це пацієнти з ХОЗЛ для яких важливо запобігти загострення.

Препарат скорочує необхідність застосування антибіотиків у пацієнтів з інфекційними загостреннями ХОЗЛ на 81%.

Спосіб застосування відомий як і у всіх лізатів - призначається по 1 таблетці 1 раз на день протягом 10 днів, 20 днів перерва і так 3 місяці, 2 курсу на рік.

Бекетова Галина Володимирівна - доктор мед. наук, професор, зав. кафедрою дитячих і підліткових захворювань НМАПО ім. П.Л. Шупика, головний позаштатний педіатр МОЗ України виступила з доповіддю під назвою «Профілактика та лікування захворювань у дітей згідно принципів доказової медицини» на прикладі препарату Мілістан мультисимптомний каплети».

З настанням осені також приходить сезон підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Патологія властива і дорослим і дітям. Діти хворіють частіше ніж дорослі більш ніж в 3,5 рази. Від 200 до 500 різних видів вірусів мають значення у формуванні респіраторних інфекцій.

13 09 17 1bek mezhdiszip podxodЗ кожним роком відкривається все більше фенотипів вірусів.
При лікуванні:
• На першому місці базисна терапія - постільний режим і достатнє питво.
• На другому місці симптоматична терапія -усунення симптомів і поліпшення якості життя.

Мілістан мультисимптомний в каплетах - затребуваний комбінований препарат, в його складі присутні анальгетик, протикашльові і антигістамінні і засоби.

Таким чином, прийом цього препарату зменшує вартість лікування.

Препарат має мінімум побічних ефектів, приємні органоліптичні властивості і зручну форму-упаковку.

В одній каплеті міститься: парацетамол, цетиризину гідрохлорид, хлорфенаміну малеат, декстрометорфану гідробромід.

- Парацетамол у складі препарату міститься в оптимальній дозі і має аналгезуючий і жарознижувальний ефект.

- Цетиризину гідрохлорид - працює не в клітині а в міжклітинному просторі при цьому не проникає в тканини і відповідно не дає токсичних ефектів. Володіє дуже швидкою абсорбцією, не накопичуючись в органах таких як серце і печінка препарат не дає токсичних ефектів. Препарат при високій безпеці має дуже потужні протизапальні властивості.

- Хлорфенаміну малет зменшує набряк, має легку седативну дію.

- Декстрометорфан - лікарський засіб, що використовується для пригнічення нападів сухого кашлю. Впливає на формування кашльового рефлексу пригнічуючи імпульси, не пригнічує дихальний центр, не знижує активність миготливого епітелію, не блокує кашльові рефлекси, підвищує кашльовий поріг. Сухий дратівливий, непродуктивний кашель не формується, що значно покращує якість життя.

При утворенні мокротиння виводить її, так як вона є живильним середовищем, в якому розвиваються бактерії при патогенізаціі своєї аутофлори при інфекційному процесі.

Мілістан мультисимптомний за рахунок анальгетичної, жарознижуючої, протизапальної, протиалергічної, противокашльової дії і за рахунок деконгестантних ефектів знижує набряклість слизової носа швидко і ефективно зменшує симтоми грипу і гострої респіраторної інфекції.

Дорослим і дітям старше 12 років препарат застосовується всередину по 1 каплеті 1 раз на добу. Максимальна тривалість лікування становить 5-7 діб.

Максимальний термін застосування для дітей без консультації лікаря - 3 дні.