Всім відомо, що наявність інфекції під час вагітності впливає на ріст і розвиток плода.

Внутрішньоутробне інфікування плода займає провідне місце серед причин раннього невиношування вагітності, перинатальної захворюваності та смертності.

Ці питання стали предметом дискусії на телемості під назвою «Міжнародні та вітчизняні стандарти надання гінекологічної допомоги», який пройшов 29 листопада 2017 року в містах Києві, Харкові та Полтаві.

grishenko ovУ телемості взяла участь Грищенко Ольга Валентинівна - провідний вчений у галузі акушерства та гінекології. Її дослідження мають наукове і практичне значення. В акушерстві коло її наукових інтересів стосується питань ведення вагітності високого ризику, обтяженою материнсько-плодовою інфекцією, анемією, фетоплацентарною недостатністю; невиношування вагітності, профілактики дистрес-синдрому у плода та ін., а в гінекології - питань оптимізації лікування запальних захворювань статевих органів, удосконалення техніки реконструктивних втручань.

Гріщенко О.В. - є професором кафедри педіатрії, акушерства і гінекології факультету фундаментальної медицини Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, деканом педіатричного факультету академії післядипломної освіти.

Професор, є членом спеціалізованої ради ХДМУ з акушерства, гінекології та патологічної анатомії. У 1998 році О.В. Грищенко була обрана дійсним членом Української технологічної академії по відділенню «Медичні сучасні технології». У 1998 р. Гріщенко О.В. очолила Харківський регіональний філіал Української асоціації планування сім'ї, а в 2001 р. була обрана її Президентом. З 2000 р. є регіональним віце-президентом Асоціації дитячих гінекологів.

Ольга Валентинівна виступила з доповіддю під назвою «Дисбіоз піхви - перинатальні ризики». Професор звернула увагу лікарів на важливість лікування дисбіозу піхви, особливо під час вагітності, так як дисбіоз піхви є одним з факторів, який може привести до ускладнень перебігу вагітності.

Збільшення чисельності міського населення, погіршення екологічного стану, а також безконтрольне застосування лікарських засобів, несприятливо впливають на здоров'я людини.

Серед збудників інфекційно-запальних захворювань матері і дитини перше місце займає дисбиоз піхви - порушення нормальної мікрофлори піхви. Захворювання, яким страждає велика частина жінок.

Лікувати цей стан необхідно обов'язково. Це потрібно, щоб повернути вагітній жінці комфорт життя. І, головне, щоб не допустити ускладнень вагітності та пологів.

Причини виникнення і розвитку дисбіозу досить різноманітні. Для ефективного лікування цього захворювання потрібна рання діагностика.

Сучасним інструментом впливу на мікрофлору кишечника і піхви є препарат Лактовіт Форте. 29 11 17 3 ginekologiПрофесор зупинилася на перевагах препарату і формах його застосування у вагітних.

Безпосередній зв'язок між біоценозом кишечника і піхви у жінок підкреслює необхідність відновлення екосистеми організму в цілому.

Лактовіт Форте - пробіотик, єдиний, зареєстрований в Україні препарат, що містить L. Sporogenes.

Препарат також містить вітаміни В9, В12, ця комбінація відновлює корисну мікрофлору кишечника і піхви.

Лактовіт Форте не тільки колонізує кишечник мікроорганізмами, але і відновлює слизову кишечника. Цей лікарський засіб стимулює зростання власної мікрофлори, в тому числі біфідобактерій, пригнічує ріст і розмноження патогенної флори (сальмонел, шигел, клостридій, стрептококів).

Лактовіт Форте показаний для лікування вагітних з бактеріальними вагінозами, в комплексі передпологової підготовки з метою нормалізації мікрофлори родових шляхів жінок.

Завдяки власному складу препарат ефективно лікує дисбіоз родових шляхів жінки. Препарат можна призначати і в період лактації, а також дітям з перших місяців життя.

Оздоровлення кишечника і піхви, а також санація пологових шляхів за допомогою препарату Лактовіт Форте забезпечує сприятливий перебіг вагітності та покращує результати пологів.