За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Харківської міської ради, Харківської медичної академії післядипломної освіти Громадської Організації "Української Академії педіатрії", Громадської Союзу «Української Асоціації міждисциплінарної медицини», Вищого навчального закладу "Київського медичного університету»,
24 листопада 2017 р. в місті Харкові в «Харків Палас Прем'єр Готелі» відбувся 10 національний регіональний конгрес «Людина і Ліки» -Україна 2017, який став одним з найважливіших подій в календарі медичних заходів.
У наукову програму Конгресу були включені пленарні та секційні засідання, лекції, науково-практичні дискусії, інтерактивні майстер-класи, тематичні наукові симпозіуми та сесії.
У конгресі взяли участь міжнародні експерти, видатні вчені і практикуючі фахівці з національним визнанням і світовим ім'ям, які отримали унікальну можливість обмінятися науковим досвідом та найважливішими досягненнями в різних областях науки і клінічної практики.
Отримані на Конгресі знання будуть використані фахівцями в роботі для поліпшення якості медичної допомоги пацієнтам на місцях.
На Конгресі прозвучали доповіді в яких був описаний позитивний досвід використання препаратів компанії Mili Healthcare (UK).
Гончарь Маргарита Олександрівна, д.м.н., професор, завідувач кафедри педіатрії №1 і неонатології Харківського Національного Медичного Університету виступила на Конференції з доповіддю під назвою «Раціональна муколітична терапія кашлю».
Патогенетично обгрунтоване лікування кашлю, поширеного провідного клінічного симптому гострих і хронічних захворювань органів дихання, є однією з актуальних завдань клінічної педіатрії.
Високоефективними протикашльовими препаратами з еферентною периферичною дією є муколітики, які добре розріджують бронхіальний секрет за рахунок зміни структури слизу, що володіють вираженою резорбтивною дією.
До групи муколітиків відноситься комбінований препарат Мілістан від кашлю: сироп у флаконі. Діючі речовини якого амброксол і карбоцистеїн.
Який призначається на першому етапі розвитку гострого локального запалення в органах дихання карбоцистеїн сприяє відновленню складу бронхіального вмісту.
При подальшому розвитку патологічного процесу відбувається перебудова слизової оболонки бронхів. У подібних випадках мокрота швидко набуває слизисто-гнійний або гнійний характер, в зв'язку з чим доцільним є застосування амброксолу. Доведено ефективність та безпечність амброксола при лікуванні кашлю з густою мокротою, що важко відділяється у хворих із захворюваннями органів дихання.
Оскільки амброксол і карбоцистеїн є найбільш ефективними і безпечними муколітичними засобами при гострій і хронічній патології, можна очікувати, що комбіноване використання даних препаратів дозволяє впливати практично на всі патогенетичні механізми (як порушень продукції секрету залоз дихальних шляхів, так і елімінації мокротиння). Таким чином, комбіноване застосування вищевказаних препаратів є якісно новим кроком у терапії і сприяє підвищенню її ефективності.
Препарат має широкі показання до застосування при захворюваннях органів дихання, як при гострому бронхіті, так і у випадках наявності в'язкого і важко відділяємого мокротиння при трахеїті, гострому і хронічному бронхіті з обструкцією або без, пневмонії, бронхіальній астмі, хронічній бронхоектатичній хворобі.
Досвід використання і оцінка ефективності препарату Мілістан від кашлю при гострому простому, гострому обструктивному бронхіті, гострій бронхопневмонії у дітей у віці від 3-х місяців до 3-х років свідчать про його високу ефективність, що виражається в швидкій нормалізації клініко-лабораторних показників основного захворювання.
Доведено ефективність Мілістану від кашлю при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються утворенням секрету, що важко відділяється: хронічне обструктивне захворювання легень, пневмонія, бронхіальна астма з мокротою, що важко відділяється, бронхоектатична хвороба, респіраторний дистрес-синдром, лікування ускладнень після оперативних втручань на легенях, при догляді за трахеостомою, до і після бронхоскопії.
Кочуева Марина Миколаївна - завідувач кафедри фтизіатрії, пульмонології і сімейной медицини Харківської медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор виступила з доповіддю «Механічні лізати в профілактиці бактеріальних ускладнень респіраторних захворювань».
Однією з найбільш важливих медико-соціальних проблем респіраторної медицини залишаються гострі респіраторні захворювання. В Україні щорічно ГРВІ хворіють 10-14 млн. людей, що складає 25-30% всієї і близько 75-90% інфекційної захворюваності в Україні.
В етіологічній структурі ГРВІ найбільша частка належить вірусам і на сьогодні відома велика кількість збудників ГРВІ, які переважно належать до 9 різних груп вірусів - грипу, парагрипу, адено-, РС (респіраторно-синцитіальних), пікорна-, корона-, рео-, ентеро і герпесвірусів і на тлі вірусного захворювання призначаються антибіотики.
Антибіотики мають обмежену ефективність у лікуванні більшої частини неускладнених ГРВІ у дорослих і дітей. До таких відносяться наступні топічні діагнози: - гострий риносинусит, - гострий середній отит (ОСО), - гострий фарингіт / гострий тонзиліт, - гострий ларингіт, - гострий трахеїт, - гострий бронхіт, - бронхіоліт.
Більшість з цих станів, навіть при відсутності антибактеріального лікування, закінчуються одужанням, а ускладнення при відсутності антибіотикотерапії малоймовірні. Таким чином, нераціональне призначення антибіотиків призводить до медикаментозно-індукованих побічних ефектів і поширенню стійких до антибіотиків мікроорганізмів !
У 1970-х роках минулого століття вперше з'явилися пероральні вакцини - бактеріальні лізати, які використовувалися в якості імуностимуляторів для профілактики респіраторних хвороб та їх ускладнень. Дія бактеріальних лізатів направлена на посилення імунного контролю і підвищення імунного захисту від інфекційних захворювань, у зв'язку з чим їх називають пероральними вакцинами.
Застосування БЛ попереджає розвиток бактеріальних інфекцій, сприяє зменшенню випадків антибіотикотерапії і, отже, перешкоджає розвитку антибіотикорезистентності у пацієнтів з ХОЗЛ.
Бактеріальні лізати можна призначати як в гострий період захворювання для лікування, так і з профілактичною метою для запобігання рецидивів.
Респіброн - це імуномодулятор на основі бактеріального лізата, який підвищує опірність організму до інфекцій, що призводить до зниження частоти розвитку і тяжкості перебігу респіраторних інфекцій, запобігає необхідності застосування антибіотиків.
Респіброн є полівалентним механічним бактеріальним лізатом, отриманим шляхом механічної дезінтеграції (лізису) бактерій - найбільш частих збудників захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів.
Механічний метод особливо ефективний, так як дозволяє домогтися лізису 80-100% бактерій. Примітно, що в порівнянні з іншими методами лізису механічний лізис не порушує структуру антигенів: це забезпечує чудові антигенні властивості препарату. Лізат індукує специфічну имуностимуляцію проти всіх штамів бактерій, антигени яких містяться в полівалентному механічному бактеріальному лізаті PMBL* і які є найбільш частими причинами респіраторних інфекцій.
Респіброн має подвійний механізм дії:
• Активує неспецифічну резистентність (Активація синтезу вроджених / неспецифічних компонентів імунної системи) - швидкий захист протягом 2-4 тижнів від початку прийому Респіброна.
• Активує специфічний імунітет (Активація синтезу набутих / специфічних компонентів імунної системи) - тривалий захист, протягом декількох років.
Показання до застосування:
- Гострі, підгострі, рецидивуючі або хронічні інфекції та захворювання верхніх дихальних шляхів (ГРВІ, грип, риніт, у тому числі алергічний фарингіт, назофарингіт, тонзиліт, синусит, ларингіт, епіглотит, ангіна);
- Гострі, підгострі, рецидивуючі або хронічні інфекції та захворювання нижніх дихальних шляхів, у тому числі обструктивні (трахеїт, трахеобронхіт, бронхіт, бронхоектази, ХОЗЛ і ін.).
Терапія бактеріальним лізатом Респіброн скорочує терміни госпіталізації на 50% (1,5 проти 3,4 дня) і зменшує ризик госпіталізації на 30%, а також знижує частоту загострень ХОЗЛ.
Сергієнко Олена Іванівна, д.м.н., декан терапевтичного факультету ХМАПО, професор кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти в своїй доповіді «Сучасні тенденції в корекції мікробіоценозу кишківника».
Серед причин порушення мікробіоценозу кишечника розглядають:
• загострення захворювань шлунково-кишкового тракту,
• тривалий прийом антибіотиків,
• неправильний режим харчування,
• постійні конфлікти, страхи і стреси,
• хронічні вірусні інфекції,
• проживання в місцевості з поганою екологічною обстановкою.
Крім того, дисбактеріоз виявляється у більшості пацієнтів з:
• гострими кишковими інфекціями,
• глистовими інвазіями,
• його розвитку сприяють ферментопатії, алергічні захворювання.
Як причиною так і наслідком дисбактеріозу може бути дефіцит вітамінів, в тому числі В12 і фолієвої кислоти.
Дані порушення мікробіоценозу роблять актуальним застосування спеціальних пробіотичних препаратів, які покликані підтримати розвиток власної нормальної мікрофлори кишечника, а не замістити її іншими невластивими їй штамами. Таким препаратом є Лактовіт Форте.
В 1 капсулі препарату Лактовіт Форте містяться Lactic Acid Bacillus (Bacillus coagulans (Lb. sporogenes)) - 120 млн. спор, фолієва кислота (1,5 мг) і вітамін В12 (15 мкг).
Переваги поєднання B. coagulans + В9 + В12:
• Активізація метаболічних процесів - вітаміни В9 і В12 беруть участь в синтезі білків і нуклеїнових кислот, необхідних для відновлення епітелію кишечника, 1,2.
• Активізація жирового, білкового і вуглеводного обміну.
• Покращення регенерації слизової оболонки кишечника, нормалізація кровотворення, функції печінки і нервової системи.
• Підвищення антиінфекційної резистентності - імуномодулююча дія.
Відновлення нормальної мікрофлори кишечника при захворюваннях шлунково-кишкового тракту є необхідною умовою досягнення біохімічної, метаболічної, імунологічної рівноваги організму людини і збереження його здоров'я.
Лактовіт Форте - комбінований пробіотик, посилений вітамінами групи В, відповідає вимогам, що пред'являються до пробіотичних препаратів, може бути рекомендований в комплексі лікування захворювань, що супроводжуються порушенням мікробіоценозу кишечника, зокрема пневмонії.
Бодня Катерина Ігорівна -професор, зав. кафедрою медичної паразитології і тропічних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України виступила з доповіддю під назвою «Комплексний підхід при дегельмінтизації пацієнтів».
У травні 2001 року Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я була прийнята програма профілактичної хіміотерапії глистових інвазій - проведення регулярних профілактичних курсів прийому антигельминтного препарату широкого спектру дії.
Гельмінтози та антигельмінтна терапія негативно впливають на гепатобіліарну систему, органи гастродуоденальної зони, підшлункову залозу і кишечник.
Схеми лікування гельмінтозів повинні бути комплексними і етапними з метою не тільки позбавлення від збудника, але і від наслідків життєдіяльності гельмінтів в організмі дитини і дорослого.
Принципи лікування гельмінтозів.
Етап 1. Дегельмінтизація або антипротозойна терапія специфічними препаратами широкого спектру дії (альбендазол).
Етап 2. Застосування засобів, що володіють патогенетичною дією.
Етап 3. Створення умов для підселення нормальної мікрофлори.
Існує ефективний засіб для лікування і профілактики гельмінтозів - препарат Ворміл від компанії Mili Healthcare Ltd.
Основна діюча речовина цього препарату - альбендазол - володіє широким спектром протигельмінтної дії, з високим профілем безпеки, рекомендований ВООЗ для контролю над захворюваністю гельмінтозами.
Альбендазол (Ворміл) має найбільш широкий спектр серед антигельмінтних препаратів.
Ворміл підходить не тільки дорослим, але й малюкам, його можна застосовувати дітям віком старше 1 року (суспензія і саше) і з 2 років - жувальні таблетки.
Ворміл фіто - сироп, допомагає вивести паразитів у найменших пацієнтів, без шкоди для здоров'я і серйозних побічних ефектів.
Ворміл Фіто - це рослинний комплекс, який сприяє зниженню інтоксикації, викликаною глистною інвазіей. Містить 13 рослинних компонентів, 8 з яких виявляють антигельминтное дію. Підтримує нормальну функцію органів травлення, сприяє загальному зміцненню організму. Лікарські рослини, які входять до складу препарату включені в фармакопеї багатьох країн світу: Європейську, Великобританії, Австрії, Франції, США, Індії, Китаю.
Ворміл Фіто містить легкозасвоювані вуглеводи, які не викликають бродильной диспепсії, забезпечує антигельмінтну, антибактеріальну дію, усуває порушення апетиту, диспепсії, слизу, огортаючи слизову оболонку кишечника, створюють своєрідний захисний шар, що оберігає від пошкоджень і створює умови для швидкого загоєння виразкових і ерозивних дефектів, якщо такі є.
Застосування препарату Ворміл і фітокомплексу Ворміл Фіто сприяє зниженню реінвазії ентеробіозом на 94%.
Однак слід пам'ятати, що ефективність лікування і профілактики залежить також від профілактичних заходів, які включають дотримання санітарно-гігієнічних норм в побуті, достатню кулінарну обробку продуктів харчування, регулярну дегельмінтизацію домашніх тварин.