23 листопада 2017 року за сприянням Міністерства охорони здоров'я України відбувся навчальний семінар в форматі телемосту під назвою «Здоров'я дитини в сучасному світі». Семінар пройшов в містах Києві, Одесі, Миколаєві та Херсоні.
Захід пройшов на високому рівні в рамках національного циклу семінарів лікарів-педіатрів, лікарів-неонатологів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів, лікарів-інфекціоністів дитячих, лікарів-імунологів дитячих, лікарів-гастроентерологів дитячих, лікарів-алергологів дитячих, лікарів-терапевтів, лікарів -терапевтов підліткових державних установ охорони здоров'я, що входять в сферу управління Міністерства охорони здоров'я України, співробітників профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти та отримало позитивну оцінку з боку всіх учасників, які мали можливість отримати практичні поради та набір рішень з найрізноманітніших аспектів лікарської практики, що було відзначено як одне з основних переваг даного семінару.
В ході семінару прозвучали доповіді на актуальні теми, що зачіпають різні аспекти медичної практики:
• Інноваційні підходи до лікування гострих респіраторних інфекцій та їх ускладнень у дітей і підлітків.
• Використання пробіотиків в педіатрії.
• Профілактика алергічних захворювань у дітей раннього віку.
• Інфекційна захворюваність та охоплення щепленнями дітей України.
В рамках семінару пройшли майстер-класи для лікарів під назвою:
• «Помилки в наданні невідкладної допомоги дітям із загостренням бронхіальної астми».
• «Роль магнію в здоров'я дитини».
Загальна кількість учасників семінару в містах Київ, Одеса, Миколаїв і Херсон - 489 фахівців.
Київ - 87 учасників;
Одеса - 121 учасник;
Миколаїв - 147 учасників;
Херсон - 134 учасника.
Гогунська Інна Володимирівна, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології ім. професора Олексія Ісідоровича Коломійченка НАМН України» виступила з доповіддю «Застосування системних деконгестантів в комплексному лікуванні алергічних ринітів».
Алергічним ринітом називається одна з найбільш поширених форм нежиті, яка часто зустрічається як у дітей, так і у дорослих.
Захворювання має характерні симптоми, які дуже схожі на звичайну застуду, тому до проведення діагностичного обстеження захворювання, найчастіше, залишається без належного лікування.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) поширеність сезонного алергічного риніту (САР) в різних країнах світу коливається від 1 до 40%, цілорічного алергічного риніту (КАР) - від 1 до 18%.
Алергічний риніт є одним з найбільш поширених захворювань, особливо у осіб молодше 18 років. 500 мільйонів пацієнтів в світі схильні до цього захворювання - з них в дитячій популяції - до 40%.
Респіраторна вірусна інфекція у дітей з атопією підвищує інтенсивність алергічної відповіді. Одночасний вплив вірусів і алергенів підвищує ризик госпіталізації через загострення астми у дітей у 20 разів (в порівнянні з іншими комбінаціями різних факторів ризику).
Алерген-специфічна імунотерапія алергічного риніту це єдиний етіопатогенетичний метод лікування алергічних захворювань, здатний змінити перебіг захворювання. Специфічна імунотерапія повинна призначатися хворим якомога раніше.
Препарат Мілі Носік, виробництва компанії Mili Healthcare Ltd., Великобританія, є єдиним в Україні безрецептурним препаратом в групі системно діючих протинабрякових засобів, що застосовуються при патології порожнини носа.
Милі Носик - лікарський препарат у вигляді крапель для орального застосування, який завдяки властивостям діючих компонентів знижує набряк слизової носових ходів і полегшує дихання через ніс при ряді захворювань верхніх дихальних шляхів інфекційної і алергічної етіології.
Препарат містить:
• Хлорфеніраміну малеат - Антигістамінний лікарський препарат, який застосовується для лікування таких алергічних проявів, як сінна лихоманка, риніт і кропив'янка.
• Фенілефрину гідрохлорид - Надає судинозвужувальний ефект тим самим відновлюючи носове дихання, яке порушується при грипі, ГРВІ, застудних і алергічних захворюваннях, м'яко діє на слизову оболонку, не порушуючи місцевого кровообігу. При місцевому застосуванні фенілефрину гідрохлорид не проявляє центральної дії, чим зумовлена відсутність порушень серцевого ритму, мінімальний ризик розвитку медикаментозного риніту.
Милі Носик ефективно усуває закладеність носа, простудні захворювання, що супроводжуються ринореєю, сльозотечею, постійним чханням; ринофарингит інфекційної і алергічної етіології, поліноз (сінна лихоманка); інші гострі і хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів: риніт, синусит, фарингіт.
Уманець Тетяна Рудольфівна, доктор медичних наук, Головний науковий співробітник відділення захворювань органів дихання і респіраторних алергозів у дітей ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» виступила з доповіддю «Респіброн в профілактиці бактеріальних ускладнень бронхіальної астми (БА) у дітей».
Бронхіальна астма це хронічний запальний процес дихальних шляхів, зокрема бронхів. В результаті набряку слизової легеневих тканин з'являються напади задухи, хрипи, кашель, що може привести до летального результату.
Якщо ж хворобі не приділити належної уваги, то при відсутності адекватної терапії астма не тільки прогресує, але і розвиваються її важкі ускладнення.
Віруси збільшують чутливість до бактеріальної інфекції. Діти з БА частіше хворіють на кашлюк. Хворі на бронхіальну астму мають ризик Mycoplasma pneum (45%), Chlamydia pneum (13%), ризик E. coli, Herpes Zoster.
Діти з атопічними захворюваннями уразливі до респіраторних інфекцій, які мають тенденцію до рекурентного, затяжного і важкого перебігу, що часто веде до необгрунтованого призначення антибактеріальної терапії.
Однією із стратегій профілактики респіраторних інфекцій, розвитку антибіотикорезистентності у дітей розглядається можливість застосуванням бактеріальних лізатів.
Клінічна ефективність, добра переносимість та високий профіль безпеки дозволяють рекомендувати Респіброн дітям з респіраторними алергічними захворюваннями.
Респіброн - полівалентний, бактеріальний, сублінгвальний імуноактивний препарат, отриманий з 8 типів грампозитивних та грамнегатианих бактерій за допомогою механічного лізису, який зберігає антигенну структуру бактерій, що містяться в препараті.
Спостерігається зменшення частоти застосування антибіотиків на тлі терапії механічними лізатами.
Полівалентні механічні лізати (PMBL) ефективні для профілактики респіраторних інфекцій у дітей та дорослих, що доведено 15 рандомізованими дослідженнями (2557 пацієнтів). Застосування (PMBL) знижує частоту рекурентних інфекцій на 67%. А також знижується вартість лікування на 57%. Респіброн рекомендований з 2-х років.
Респіброн призначений для сублінгвального застосування. Сублінгвальний шлях застосування - дає швидке формування імунної відповіді в слизовій оболонці порожнини рота.
Респіброн - це система захисту на трьох рівнях:
1-й рівень - Перешкода проникненню вірусу в клітину.
2-й рівень - Перешкода поширенню вірусу по організму.
3-й рівень - Профілактика бактеріальної суперінфекції.
З доповіддю «Можливості корекції дефіциту заліза і порушень мікробіоценозу кишечника у дітей» виступила Квашніна Людмила Вікторівна доктор мед. наук, професор, керівник відділення проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ «ПАГ НАМН України», головний позаштатний педіатр м.Києва.
Дефіцит заліза і порушення мікробіоценозу кишечника є актуальними проблемами охорони здоров'я в силу своєї високої поширеності та негативних наслідків як для дитячого, так і для дорослого населення. До залізодефіцитних станів відносять залізодефіцитні анемії (ЗДА) і латентний дефіцит заліза. За даними експертів ВООЗ, дефіцит заліза займає перше місце серед 38 найбільш поширених захворювань людини.
Проведені дослідження показали, що більш ніж у 60% здорових дітей першого та другого року життя має місце порушення мікробіоценозу кишечника без клінічних проявів. Впровадження в клінічну практику «живих» ліків-пробіотиків розглядається як «стратегічний напрям альтернативної медицини, який покликаний підтримувати і відновлювати здоров'я людини».
На підставі поданих результатів проведених досліджень було доведено ефективність дії спороутворюючого пробіотика Лактовіт Форте разом з препаратами заліза при комплексному лікуванні дітей з залізодефіцитною анемією і порушенням мікробіоценозу кишечника.
Застосування препарату Лактовіт Форте дозволяє не тільки нормалізувати показники червоної крові і досягти еубіоза, але і підвищити як гуморальний, так і клітинний імунітет.
Застосування препарату Лактовіт Форте значно покращує ефективність лікування анемії. При цьому достовірно поліпшуються всі показники червоної крові, що свідчить про вплив препарату на всі фази утворення еритроцитів. Такий ефект можна пояснити тим, що пробіотик, купіруя дисбактеріоз кишечника, підвищує всмоктуваність заліза, продукцію факторів гемопоезу (трансферин), а вітаміни (В12 і фолієва кислота), які входять до складу Лактовіту Форте, усувають або зменшують специфічний для гемопоезу гіповітаміноз.
Лактовіт Форте представлений комбінацією спор Bacillus coagulans (120 млн), 1,5 мг фолієвої кислоти і 15 мкг ціанокобаламіну, які проявляють протеолітичну, ліполітичну і β-галактозидазну дію, що покращує травлення і засвоєння поживних речовин. Фолієва кислота і ціанокобаламін беруть участь в синтезі нуклеїнових кислот і кровотворенні.
Лактовіт Форте нормалізує вплив на систему захисної мікрофлори кишечника і виробляє
часткову елімінацію окремих видів ентеробактерій і стафілококів.
Включення Bacillus coagulans в комплекс терапії сприяє більш швидкому купіруванню проявів анемії, а також поліпшенню сорбції / секреції заліза в кишечнику за рахунок нормалізації мікробіоценозу кишечника і регенерації слизової кишечника. На останній процес значно впливає комбінація Bacillus coagulans з вітамінами В9 (фолієвою кислотою) і В12 (ціанокобаламіном) в препараті Лактовіт Форте.
Лактовіт Форте не тільки активно коригує стан мікробіоценозу кишечника зі зменшенням частки патогенної і умовно-патогенної мікрофлори, а й стимулює розвиток локальних імунних факторів, формуючи таким чином неспецифічну резистентність організму, яка здатна забезпечити довгостроковий захист від патогенної флори.
Відсутність будь-яких алергічних явищ або токсичної дії препарату Лактовіт Форте дозволяє віднести його до групи високотолерантних фармакотерапевтичних засобів з пробіотичними, гемопоетичними і імуностимулюючими властивостями.