З метою підвищення рівня кваліфікації терапевтів і сімейних лікарів за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика 08 листопада 2017 року в містах Києві, Івано-Франківську, Ужгороді та Чернівцях в форматі телемосту пройшов науково-практичний семінар під назвою «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб», організований компанією «Professional-Event».

Проведення цього заходу сприяло підвищенню кваліфікації та навчанню фахівців шляхом дистанційного обміну досвідом з колегами як в Україні, так і за кордоном.

На семінарі були розглянуті питання лікування інфекційних захворювань органів дихання, симптоми і діагностика інфекції, наявність ускладнень, лікування і профілактика даних захворювань.

Юдіна Людмила Володимирівна, кандидат медичних наук, доцент кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, виступила з доповіддю «Раціональна муколітична терапія у пацієнтів з хронічними захворюваннями дихальних шляхів».

В останні роки відзначається зростання числа захворювань органів дихання, серед яких особливе місце займає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), що представляє значну медичну проблему.

За прогнозами експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), до 2020 р. (ХОЗЛ) увійде до першої трійки захворювань, які є лідерами за смертністю, обумовлюючи близько 4,7 млн смертей на рік.

Під терміном (ХОЗЛ) мають на увазі хронічні неспецифічні захворювання легенів, хронічну пневмонію, хронічний обструктивний бронхіт.

При гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням секрету, що важко виділяється: хронічний обструктивний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, синдром шокових легень у дорослих, для профілактики і лікування після оперативних втручань на легенях, догляді за трахіостомою, до і після бронхоскопії. При запальних захворюваннях середнього вуха та придаткових пазух носа показаний препарат Мілістан від кашлю компанії Mili Healthcare.

Препарат Мілістан від кашлю є універсальним сучасним протизастудним препаратом, склад якого08 11 17 3 meshdis podxod представлений комбінацією основних інгредієнтів, амброксолу і карбоцістену.

Амброксол нормалізує патологічно змінену секрецію клітин залоз слизової оболонки бронхів, сприяє розрідженню в'язкого бронхіального секрету і полегшує відходження за рахунок збільшення мукоциліарного кліренсу, змінює співвідношення серозного і слизового компонентів мокротиння, що також призводить до зниження в'язкості мокротиння. Кашель і обсяг мокротиння значно зменшуються.

Карбоцистеїн проявляє муколітичну та відхаркувальну дію, полегшує відходження мокроти, має антиоксидантні і пневмопротекторні властивості.

Мілістан від кашлю допомагає швидко відновити і регенерувати тканини слизових, що досягається шляхом приведення в норму структури органів дихальних шляхів.

Лікарський засіб Мілістан від кашлю сприяє зниженню температури і полегшенню загального стану, усуває біль в горлі і нежить, що допомагає організму боротися з вірусами і дозволяє краще відпочити і відновити сили.

Кочуева Марина Миколаївна - д.мед.н., професор кафедри терапії та нефрології Харківської медичної академії післядипломної освіти, прочитала свою доповідь під назвою «Респіброн в профілактиці і лікуванні бактеріальних ускладнень ХОЗЛ».

В Україні щорічно ГРВІ хворіють 10 - 14 млн. людей, приблизно один мільйон людей мають хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ). Але можливо, що ця цифра набагато більше.

В етіологічній структурі ГРВІ найбільша частка належить вірусам і на сьогодні відома велика кількість збудників ГРВІ, переважно належать до 9 різних груп вірусів - грипу, парагрипу, адено-, РС (респіраторно-синцитіальних), пікорна-, корона-, рео-, ентеро і герпесвірусів. Експерти ВООЗ відзначають, що ця хвороба в останні роки має постійну тенденцію до збільшення.

ХОЗЛ або хронічне обструктивне захворювання легенів - це прогресуюче хронічне захворювання, що супроводжується запальним процесом в дихальній системі, порушенням бронхіальної прохідності і структурними змінами в легеневій тканині і судинах.

Важкі загострення або гостра дихальна недостатність є основними причинами смерті хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Віруси є основними причинами загострень ХОЗЛ.

08 11 17 1ukr meshdis podxodПрепарат Респіброн компанії Mili Healthcare показаний при:

• Гострих, підгострих, рецидивуючих і хронічних захворювання верхніх дихальних шляхів (ГРВІ, грип та їх ускладнення, тонзиліт, ларингіт, риносинусит, епіглотит, ангіна).

• Гострих, підгострих, рецидивуючих і хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, в т.ч. обструктивних (бронхіт, пневмонії, бронхоектази, ХОЗЛ).

Респіброн - це імуномодулятор на основі бактеріального лізата, який підвищує опірність організму до інфекцій, завдяки впливу на неспецифічний (захист від вірусів) і специфічний (захист від бактерій) імунітет.

Бактеріальні лізати (від грец. Lysis - розчинення, розпад) - це подрібнені частки бактерій, які використовуються для профілактики і лікування бактеріальних інфекцій (зазвичай верхніх і нижніх дихальних шляхів).

Бактеріальні лізати містять набір залишків тих бактерій, які найчастіше викликають запальні захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів.

Переваги препарату Респіброн:

• Підвищує імунітет - опірність організму до інфекцій.
• Містить 13 антигенів бактерій, які активують, природним шляхом, захисні функції вродженого і набутого імунітету.
• Завдяки сублінгвальному прийому забезпечує швидкий ефект.
• Безпечний і добре переноситься. Має клінічно доведений профіль безпеки.
• Застосовується у дітей від 2-х років.

Респіброн - досконала система захисту органів дихання від бактеріальних ускладнень при вірусних інфекціях.