09-10 листопада 2017 року в місті Дніпрі відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Поліморбідна патологія органів травлення в практиці сімейного лікаря». Організатором конференції виступив ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України».

У конференції взяли участь провідні вчені України, представники різних медичних спеціальностей: терапевти-сімейні лікарі, гастроентерологи, кардіологи, ревматологи, пульмонологи, ендокринологи, алергологи, хірурги та інші.

Доповіді фахівців були присвячені сучасним підходам до діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів - патології органів травлення з іншими хворобами.

Телеміст між Україною і Канадою дозволив присутнім взяти участь у майстер-класі (онлайн-лекції) під назвою «Взаємодія печінки і головного мозку при захворюваннях печінки, наслідки втоми і розладів настрою», який був проведений провідним фахівцем з гастроентерології, професором Марком Свейн (Калгарі, Канада).

Почесне право відкрити роботу гастроентерологічного телемосту було надано науковому керівнику конференції Степанову Юрію Мироновичу - доктору медичних наук, професору, директору Інституту гастроентерології НАМН України, завідувачу кафедри гастроентерології та терапії факультету післядипломної освіти (ФПО) Дніпропетровської державної медичної академії, віце-президенту Української гастроентерологічної асоціації, головному гастроентерологу Дніпропетровської області. 

У вступному слові були перераховані основні питання наукової програми, які були розглянуті на конференції.

1. Етіологія і патогенез поєднаної патології органів травлення (в тому числі експериментальні дослідження);
2. Особливості клінічних проявів поліморбідних патологій;
3. Особливості діагностики та лікування поліморбідних патологій;
4. Поліморбідна патологія в дитячій гастроентерології;
5. Профілактика, діагностика і лікування (в т.ч. хірургічне) захворювань органів травлення.

Також Юрій Миронович виступив з доповіддю в якій розглянув питання антиоксидантної та антипаразитарноі терапії на прикладі препарату Ворміл і Ворміл Фіто.

Ворміл володіє широким спектром дії і призначається для профілактики і лікування глистових інвазій. Його можна приймати всім членам сім'ї тому він не агресивно впливає на організм, тому його призначають дітям.

Активна речовина - альбендазол, впливає на тканини кишечника, витягуючи з них паразитів. Альбендазол діє на дорослих гельмінтів і на їх личинки.

Виявляє дію щодо кишкових гельмінтів (нематод Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides,Triсhiurus triсhiura, Strongiloides stercoralis, Necator americanus, Cutaneous Larva Migrans Ancylostoma duodenale; цестод Taenia solium, Hymenolepsis nana, Taenia saginata; трематод Clonorchis sinensis и Opisthorhis viverrini), так само для найпростіших організмів (Giardia lamblia).

Активний при тканинних гельмінтозах (Echinococcus granulosus – цистный ехінококкоз і Echinococcus multilocularis - альвеолярний ехінококкоз).

Альбендазол так само эфективний в терапії інвазії личинок T. Solium (нейроцістецеркоз) і Gnatostoma spinigerum (капіляріоз).

Ворміл призначається при наступних загрозах паразитарного впровадження:9 10 11 17 vorm lor

1. дитячий лямбліоз;
2. ентеробіоз;
3. гіменолепідоз;
4. анкілостомоз;
5. стронгілоїдоз;
6. мігруючі шкірні личинки;
7. токсокароз;
8. капіляріоз;
9. некатороз;
10. клонорхозу;
11. аскаридоз;
12. теніоз.

Ворміл Фіто - комплексний засіб рослинного походження, що містить 13 лікарських рослин, 10 з яких мають активну противопаразитарну дію, і призначений для використання у пацієнтів різних вікових груп при гельмінтозах.

Ворміл Фіто - може бути рекомендований лікарем як дієтична добавка до раціону харчування, як додаткове джерело біологічно активних речовин рослинного походження з антиоксидантними властивостями з метою підтримки нормальної функції органів травлення, в тому числі жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і кишечника, сприяє зниженню інтоксикації організму, викликаної глистною інвазією і загальному зміцненню організму.

Наступна доповідь «Застосування препарату Лактовіт Форте у пацієнтів з функціональними захворюваннями кишечника як засіб ефективної репарації слизової і відновлення мікрофлори», був представлений Височіною Іриною Леонідівною, доктором мед.наук, зав. кафедрою сімейної медицини ДДМА.

9 10 11 17 lakt lorІрина Леонідівна присвятила свою доповідь базовим поняттям, які розкривають основи регуляції мікробіоти кишечника за допомогою препарату Лактовіт Форте.

Фактори, що впливають на склад мікробіоти, це прийом антибактеріальних препаратів і перенесені вірусні інфекції, розпорядок дня людини звички в харчуванні, кількість часу проведене в дорозі, наявність домашніх тварин і алергії.

Як результат, в кишечнику розвивається патогенна мікрофлора і виникає дисбактеріоз. Щоб усунути дисбаланс мікрофлори, потрібні засоби, які допоможуть кишечнику відродити рідну корисну мікрофлору. Зазвичай використовуються штучно культивовані пробіотики, які не відповідають унікальній мікрофлорі людини. Після введення в організм такі бактерії не можуть виконати всі функції корисної мікрофлори і швидко гинуть.

Рішення - використовувати спеціальний пробіотичний препарат, який не замінює рідну мікрофлору, а підтримує її і допомагає їй відновитися. Таким препаратом є Лактовіт Форте - пробіотичний препарат з доведеною клінічною ефективністю.

Лактовіт Форте містить 120 млн спор Lactic Acid Bacillus (В.coagulans), які захищені від руйнівної дії кислого середовища шлунка. Вони створюють сприятливі умови для розвитку рідної мікрофлори кишечника за рахунок пригнічення росту патогенних бактерій, продукування антибактеріальних речовин (бактеріоцинів) і молочної кислоти.

Крім того, Лактовіт Форте містить вітаміни В9 і В12, які сприяють регенерації слизової кишечника, поліпшення функції кишечника, кровотворенню і захисту від інфекцій.

Лактовіт Форте застосовується в Україні 12 років. За цей час його ефективність і безпеку як для дітей, так і для дорослих були клінічно доведено в багатьох дослідженнях.