Під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського», Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації, науково-практичного журналу «Сімейна медицина» 21 березня 2018 р. пройшов науково-практичний семінар під назвою «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб»Захід відбувся у форматі телемосту і об’єднав Київ, Тернопіль та Хмельницький.

На конференції були розглянуті актуальні питання профілактики і лікування сезонних захворювань. 21 03 18 1 terap vnutr bolБув проведений огляд ринку антибактеріальних препаратів для лікування простудних захворювань.

З вступними словами виступили:
– Вдовиченко Юрій Петрович, член-кореспондент НАМН України, доктор мед. наук, професор, перший проректор НМАПО імені П.Л. Шупика.
– Гінзбург Валентина Григорієвна, директор Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації.
– Корда Михайло Михайлович, доктор мед. наук, професор, ректор ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України».
– Богайчук Володимир Григорович, директор Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.
– Цуглевич Яків Миколайвич, директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА.

Основні теми, що прозвучали на семінарі:
1. Оптимальні підходи до лікування пацієнтів з кашлем.
2. D-дефіцит та його роль у розвитку метаболічних порушень.
3. Ведення пацієнтів з кропив’янкою згідно міжнародних рекомендацій та доказової медицини.
4. Проблема болю в практиці сімейного лікаря.
5. Фізіологічні підходи до лікування респіраторної патології у дітей.
6. Актуальні питання антитромбоцитарної терапії АСК.
7. Важливість комбінованої терапії в ефективному лікуванні та покращенні прогнозу у хворих з АГ.
8. Комплексний підхід до лікування пацієнта з цукровим діабетом 2-го типу.
9. Біль в животі. Розбір клінічного випадку.
10. Толерантність до нітратів – сучасний погляд на проблему.
11. Нові можливості використання УДХК в терапії коморбідних станів.
12. Пробіотики в лікуванні хворих з синдромом подразненого кишечника.
13. Сучасні стратегії ведення хворих з хронічними закрепами.
14. Функціональний підхід до використання фосфоліпідів.
15. Як підвищити ефективність антигельмінтної терапії у дітей.

Загальна кількість присутніх на семінарі склала 417 лікарів:

м. Київ - 101
м. Тернопіль - 176
м. Хмельницький - 140

Бекетова Галина Володимирівна - доктор мед. наук, професор, заслужений лікар України, Головний підлітковий терапевт МОЗ України, Голова асоціації педіатрів Києва, член правління Всеукраїнської асоціації дитячих гастроентерологів та нутриціологів, член Всесвітнього Європейського та Українського клубу панкреатитів, завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П.Л. Шупика виступила з доповіддю «Фізіологічні підходи до лікування респіраторної патології у дітей».

Початок весни, як правило, характеризується втомою і апатією. Загальне виснаження послаблює захисні функції організму, що не дає протистояти бактеріям і вірусам. В результаті підвищується ймовірність респіраторних захворювань: риніт, ларингіт, бронхіт і трахеїт, які можуть приймати хронічний перебіг.

Препарат Респіброн («Mili Healthcare Ltd.» Великобритания), застосовується для лікування і профілактики гострих і хронічних респіраторних інфекцій, його завданням є модуляція імунної системи організму.

Респіброн створений на основі інноваційної технології виробництва полівалентного механічного бактеріального лізата (polyvalent mechanical bacterial lysate - PMBL), який в своєму складі містить 13 штамів найбільш поширених патогенних мікроорганізмів, що викликають захворювання верхніх дихальних шляхів: 6 штамів Diplococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridians, Staphylococcus aureus, Neisseria catarrhalis.

Мікробні культури руйнуються не шляхом хімічного лізису, а механічно, ультразвуковим дробленням, що дозволяє антигенному матеріалу краще розпізнаватися імунною системою людини і формувати специфічну імунну відповідь.

Сублінгвальне застосування дозволяє швидко сформувати специфічну імунну відповідь за рахунок прямого контакту з імунними клітинами слизових оболонок, а також виключає ймовірність руйнування препарату травними соками.

Респіброн має безрецептурний статус, що вказує на його безпеку.

Респіброн рекомендований дітям з 6-річного віку, що особливо важливо для повноцінної профілактики простудних захворювань при відвідуванні дітьми школи або дитячого садка. Застосування препарату попереджає часті респіраторні захворювання і більш ніж в два рази знижує тривалість захворювання, попереджає розвиток бактеріальних ускладнень при вірусних інфекціях.

Респіброн це досконала система захисту для органів дихання від бактеріальних ускладнень при вірусних і рецидивуючих інфекціях дихальних шляхів у пацієнтів з ХОЗЛ.

Гогунська Інна Володимирівна - доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка НАМН України» виступила з доповіддю «Оптимальні підходи до лікування пацієнтів з кашлем».

Людина дихає протягом всього свого життя. Респіраторний в перекладі з латинської respirare означає дихати. Дихання забезпечує організм киснем, що забезпечує його життєдіяльність. Звичайна людина може перебувати без повітря максимум 5 хвилин, рівень затримки дихання тренованого водолаза набагато вище, але все одно обмежений можливостями людського організму.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), вражають органи дихання: носоглотку, гортань, трахеї і легені - є найбільш поширеними захворюваннями у дітей - в структурі загальної захворюваності на грип та ГРВІ діти складають 70,4%. Гострі легеневі захворювання можуть привести до втрати працездатності, а хронічні ураження дихальної системи до інвалідності.

Кашель є одним з головних ознак гострих і хронічних захворювань органів дихання: ГРВІ, бронхіт, бронхіальна астма, пневмонія. Запальні процеси в бронхах провокують розвиток мокротиння (слизу), яка утруднює дихання. Кашель виводить мокроту і відновлює прохідність дихальних шляхів. Важливу роль в комплексному лікуванні захворювань органів дихання грає муколітична відхаркувальна терапія.

Препарат Мілістан від кашлю  («Mili Healthcare Ltd.» Великобритания) випускається у формі сиропу і таблеток, рекомендований при гострих і хронічних бронхолегеневих захворюваннях: пневмонія, хронічний обструктивний бронхіт, запальні захворювання середнього вуха і навколоносових пазух, що супроводжуються утворенням важковідокремлюваного секрету і ослабленням просування слизу.

Препарат являє собою комбінацію двох інгредієнтів - амброксолу і карбоцистеїну.
Амброксол - розріджує мокроту і покращує її виведення.
Карбоцистеїн - регулює вироблення мокротиння. Під впливом карбоцистеїна відбувається регенерація слизової оболонки.

Мілістан від кашлю у формі сиропу, можна застосовувати дітям з перших днів життя, у формі таблеток, дітям з 3-х років і дорослим.

Застосування препарату Мілістан від кашлю дозволяє обмежити використання антибактеріальних препаратів, скоротити терміни їх застосування та зменшити використання інших лікарських препаратів, що дозволяє істотно здешевити лікування.

Марченко Тетяна Зіновіївна - кандидат мед наук, доцент кафедри педіатрії неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького виступила з доповіддю «Як підвищити ефективність антигельмінтної терапії у дітей».

Гельмінтози в світі є дуже розповсюдженою патологією. В Україні зареєстровані випадки виявлення близько 30 видів гельмінтів, що паразитують в організмі людини. За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) більше 4,5 млрд. людей у світі заражені паразитами.

Якщо ви плануєте вирушити в ділову поїздку або на відпочинок за кордон в екзотичні країни пам'ятайте про небезпеку зараження інфекційними та паразитарними захворюваннями. Теплий і вологий екваторіально-тропічний клімат сприяє активному розмноженню гельмінтів і комах. Комарі є переносниками шкірного дирофіляріозу - в слині комарів можуть перебувати паразити (філярії), які при укусі потрапляють в кров.

Дотримуйтесь елементарних заходів безпеки, для запобігання зараження гельмінтами і подальшим розвитком захворювання.

• перед їжею завжди ретельно мийте руки з милом;
• вживайте в їжу тільки безпечну воду;
• завжди мийте овочі, фрукти, столові прилади, а також обдавайте їх окропом;
• при купанні у водоймах і басейнах не допускайте попадання води в порожнину рота.

Гельмінти паразитуючі в організмі провокують, дисфункцію шлунково-кишкового тракту, утворюють кишкову непрохідність, пошкоджують слизову кишечника, що призводить до крововиливу у внутрішні органи. Також пригнічують загальний імунітет, порушують місцевий кишечний імунітет та викликають алергічні реакції. Внаслідок конкуренції за їжу, яку носій захворювання вимушений ділити з гельмінтами, його організм не отримує деякі необхідні поживні речовини, або отримує їх в зовсім малій кількості. Внаслідок чого відбувається зниження ваги тіла, гіповітаміноз, відставання в рості і розвитку. Чим довше паразити живуть в тілі людини тим більше шкоди вони завдають.

Симптоми гельмінтозів можуть маскуватися під безліч захворювань - (алергію, застуду, дисбактеріоз). Необхідно звернення до лікаря педіатра або паразитологу для проходження лабораторної діагностики та постановки точного діагнозу. В разі виявлення зараження гельмінтозами одного з членів родини лікування треба проводити всім членам сім’ї одночасно. Статистика продажів антигельмінтних препаратів в 15 разів перевищує виявлення гельмінтозів, що свідчить про значно вищі цифри зараження гельмінтозами, ніж дає офіційна статистика.

На першому етапі лікування гельмінтозів необхідно пройти дегельмінтизацію або антипротозойну терапію.

Ворміл - новий ефективний протигельмінтний препарат широкого спектра дії. Ворміл  («Mili Healthcare Ltd.» Великобританія) відомий в Україні з 2002 року.

Діючою речовиною лікарського препарату є альбендазол, що володіє широким спектром протигельмінтної дії. Триденний курс профілактичного лікування із застосуванням Вормілу дозволяє позбутися від більшості поширених гельмінтозів.

Ворміл показаний при:

Кишкових формах гельмінтозів та шкірному синдромі Larva Migrans (короткострокове лікування малими дозами): ентеробіоз, анкілостомоз та некатороз, гіменолепідоз, теніоз, стронгілоїдоз, аскаридоз, трихоцефальоз, клонорхоз, опісторхоз, лямбліоз у дітей.

Системні гельмінтні інфекції (тривале лікування високими дозами):

- цистний ехінококоз (спричинений Echinococcus granulosus):
• при неможливості хірургічного втручання;
• перед хірургічним втручанням;
• після операції, якщо передопераційне лікування було коротким, якщо спостерігається розповсюдженість гельмінтів або під час операції були знайдені живі форми;
• після проведення черезшкірного дренажу цист з діагностичною або терапевтичною метою.

- альвеолярний ехінококоз (спричинений Echinococcus multiocularis):
• при неоперабельному захворюванні, зокрема у випадках місцевих або віддалених метастазів;
• після паліативного хірургічного втручання;
• після радикального хірургічного втручання або пересадження печінки.

- нейроцистицеркоз (спричинений личинками Taenia solium):
• при наявності поодиноких або множинних цист або гранулематозному ураженні мозку;
• при арахноїдальних або внутрішньошлуночкових цистах;
• при рацемозних цистах.

- капіляроз (спричинений Capillaria philippinensis), гнатостомоз (спричинений Gnathostoma spinigerum та спорідненими видами), трихінельоз (спричинений Trichinella spiralis та T.pseudospiralis), токсокароз (спричинений Toxocara canis та спорідненими видами).

На другому етапі лікування гельмінтозів необхідно застосування засобів, які усувають наслідки гельмінтозів.

Ворміл Фіто (Сироп) («Mili Healthcare Ltd.» Великобритания) - це оздоровчий рослинний комплекс, який застосовується з метою підтримки нормальної функції організму та органів травлення, що веде до зниження інтоксикації організму при глистній інвазіії та загальному зміцненню організму. Ворміл Фіто – комплексний засіб рослинного походження, що містить 13 лікарських рослин, 10 з яких мають активну протипаразитрну дію.

Ворміл Фіто може бути рекомендований лікарем як дієтична добавка до раціону харчування, як додаткове джерело біологічно активних речовин рослинного походження з антиоксидантними властивостями з метою підтримки нормальної функції органів травлення, зокрема жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і кишечника, що сприяє відновленню пошкодженої слизової кишківника, зменшенню рецидивів ентеробіозу та аскаридозу, зниженню інтоксикації організму, спричиненої глистною інвазією, та загальному зміцненню організму.

На третьому етапі лікування гельмінтозів необхідно створити умови для відновлення нормальної мікрофлори кишечника.

Гельмінти і їх личинки, ранять тканини кишечника, через пошкоджені поверхні проникають мікроби, віруси і бактерії. Як результат, в кишечнику розвивається патогенна мікрофлора і виникає дисбактеріоз.

Щоб усунути дисбаланс мікрофлори, потрібні засоби, які допоможуть кишечнику відродити рідну корисну мікрофлору.

Лактовіт Форте  («Mili Healthcare Ltd.» Великобритания) - пробіотичний препарат, який усуває дисбаланс мікрофлори кишечника і допомагає відродити рідну корисну мікрофлору.

Лактовіт Форте містить 120 млн спор Lactic Acid Bacillus (В.coagulans), які захищені від руйнівної дії кислого середовища шлунка. Вони створюють сприятливі умови для розвитку рідної мікрофлори кишечника за рахунок пригнічення росту патогенних бактерій, продукування антибактеріальних речовин (бактеріоцинів) і молочної кислоти. Крім того, Лактовіт Форте містить вітаміни В9 і В12, які сприяють регенерації слизової кишечника, поліпшенню функції кишечника, кровотворенню і захисту від інфекцій.

__________________________________________________________________________________

Минула конференція дозволила учасникам не тільки обмінятися досвідом та ознайомитися з новими методиками лікування, а також безпосередньо поспілкуватися колегами і отримати коментарі на питання, що цікавлять. На завершення тематичного семінару учасники отримали відповідні сертифікати.