pdf105 листопада 2019 року в журналі «Здоров'я дитини» Том 14, №6, 2019 була опублікована стаття під назвою «Особливості стану функції жовчовивідної системи при гельмінтів-паразитарних захворюваннях».

Автори: Заславська А.А.
Київський медичний університет, м Київ, Україна

Патологія гепатобіліарного тракту значно поширена в усьому світі. При невідповідному за кількістю і якістю надходженні жовчі в кишечник порушується його перистальтика, спостерігається подразнення його стінок, неадекватне пристінкове травлення і, як наслідок, синдром мальабсорбції і розлад водно-електролітного балансу. Глистово-паразитарні інвазії часто є причиною виникнення функціональних порушень. При пролонгованому перебігу функціональних захворювань жовчовидільної системи створюються умови для розвитку органічних уражень біліарного тракту, в тому числі і механічної оклюзії. Одним із механізмів впливу при глистово-паразитарному персистуванні є підвищення ступеня литогенности жовчі як результат дегідроксилювання жовчних кислот під впливом мікробних ферментів. При цьому хенодезоксихолева кислота перетворюється в літохолеву, що не утворює міцел і, отже, сприяє кристалізації холестерину. На ураження гепатобіліарної системи паразитарного генезу можуть вказувати як специфічні, так і неспецифічні симптоми: слабкість, дратівливість, перепади настрою, порушення сну. У результаті токсичного впливу самих паразитів, продуктів їх розпаду, препаратів, спрямованих на їх знищення, розвивається патологія гепатобіліарного тракту. У зв’язку з цим у комплексну терапію при глистово-паразитарних інвазіях повинні входити препарати, що відновлюють функцію печінки і жовчовивідних шляхів.

Рослинний комплекс Ворміл Фіто, створений з метою видалення наслідків дегельмінтизації і захисту від повторного зараження, з унікальною композицією трав справляє гепатопротекторну, жовчогінну дію, нормалізує моторику шлунково-кишкового тракту. Таким чином, використання комбінації препарату Ворміл і рослинного комплексу Ворміл Фіто має оптимальний ефект у лікуванні гельмінто-паразитарних інвазій.