pdf1У газеті «Новини медицини і фармації» №8 (695), 2019 -30.07.19 була опублікована стаття під 18 06 19 pro et contraназвою «Безпека деконгестантів - pro et contra»: стратегічна сесія фахівців».

В рамках підготовки мультидисциплінарного медичного форуму «Безпека деконгестантів - pro et contra» в готелі Hilton, м. Київ, 18 червня 2019 року була проведена стратегічна сесія. Учасниками стратегічної сесії стали провідні фахівці вітчизняної охорони здоров'я: професор Сергій Михайлович Пухлик, професор Галина Володимирівна Бекетова, д.м.н. Інна Володимирівна Гогунська, професор Анна Володимирівна Зайченко.

В результаті проведення стратегічної сесії було сформовано робочу групу фахівців з досить вдалою назвою - «Клініко-фармакологічний квартет».

На сесії обговорювалися нагальні питання вітчизняної охорони здоров'я, зокрема, основні проблеми купірування назальной обструкції, особливо у дітей дошкільного та шкільного віку, а також питання раціонального застосування деконгестантів у дорослих і дітей.

Професор Сергій Михайлович Пухлик:
- Назальна обструкція - це симптом багатьох захворювань. Тому дана проблема є як би «сиротою» - немає фахівця, який лікує тільки даний симптом. Дана проблема вирішується на стику різних спеціальностей. При цьому, з точки зору фахівців, носова блокада є провідним симптомом в ринологии, тобто приносить пацієнтові не тільки найбільшу кількість неприємних відчуттів і істотно знижує якість життя, але і загрожує серйозними ускладненнями (синусит, євстахіїт, середній отит). У зв'язку з цим надзвичайно важливим є ефективне усунення набряку слизової носа і зниження ризику розвитку бактеріальних ускладнень (синусит, євстахіїт, середній отит).

Професор Галина Володимирівна Бекетова:
- Назальна обструкція є провідним симптомом у пацієнтів з гострою респіраторною інфекцією і алергічний ринітом. До особливостей перебігу назальной обструкції у дітей з інфекційним і алергічний ринітом відноситься часте поєднання алергічного риніту з інфекційним ринітом (змішана форма). У зв'язку з цим необхідно враховувати реальні алгоритми диференціальної діагностики різних форм риніту у дітей, а також обговорити можливості застосування деконгестантов в ранньому періоді захворювання.

Д.м.н. Інна Володимирівна Гогунська:
- Одним з найважливіших питань залишається правильний алгоритм обстеження в амбулаторній практиці, тобто профіль алергологічного пацієнта. Існує проблема постановки диференціального діагнозу на поліклінічному етапі.

Інна Володимирівна Гогунська зазначила також ефективність і високу практичну цінність комбінованої терапії назальної обструкції (наприклад, комплекс «адреномиметик + антигістамінний засіб»).

Професор Анна Володимирівна Зайченко звернула увагу присутніх на фармакологічні аспекти раціонального використання деконгестантів, а також вікові аспекти їх застосування в клінічній практиці. Професор А.В. Зайченко також надала детальну характеристику різних деконгестантів, включаючи місцеві симптоми, профіль безпеки і комплайенс.