27 квітня 2020 р. на журналі «Гастроентерологія» Том 54, №1, 2020 була опублікована стаття під назвою «Мікробіота людини і алергічні захворювання. Алергодерматози в практиці сімейного лікаря: як допомогти пацієнтові?»

pdf1Автори:
• Кочуева Марина Миколаївна - доктор медичних наук, професор, кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини. Харківська медична академія післядипломної освіти.
• Рогожин Антон Вікторович - кандидат медичних наук, доцент, кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини. Харківська медична академія післядипломної освіти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я і результатами досліджень клініцистів, алергічні захворювання посідають одне з провідних місць у структурі загальної захворюваності при стійкій тенденції до щорічного зростання. Алергічну патологію шкіри щорічно діагностують майже в 1 млн населення. В Україні на алергічні захворювання в цілому хворіє близько 25% населення, з них у 3–7% реєструють алергічні захворювання з ураженням шкіри (алергодерматози). Частка алергодерматозів у структурі дерматологічної захворюваності в різних регіонах України становить від 20 до 43%.

Нерідко провідною ланкою патогенезу алергодерматозів є дисбактеріоз кишечника, при цьому вираженість дисбіотичних порушень корелює з поширеністю й тяжкістю шкірного процесу. На сьогодні немає конкретних рекомендацій щодо використання пробіотиків у лікуванні алергодерматозів. Ця стаття ґрунтується на численних дослідженнях і підкреслює важливість використання пробіотиків у лікуванні алергодерматозів.

Були вивчені й проаналізовані українські й іноземні літературні джерела, а також результати досліджень ефективності дії пробіотика ЛАКТОВІТ ФОРТЕ.

ЛАКТОВІТ ФОРТЕ — пробіотик, стійкий до технологічних процесів виробництва й зберігання при кімнатній температурі, що має здатність до швидкого розмноження й не проявляє патогенні властивості в організмі людини. Він не руйнується під дією антибіотиків і високої кислотності шлунка, як інші лактобактерії, і успішно потрапляє до порожнини дванадцятипалої кишки, де трансформується в живі вегетативні форми, здатні заповнити дефіцит нормальної мікрофлори.

ЛАКТОВІТ ФОРТЕ на відміну від інших пробіотиків відновлює слизову кишечника, знижує всмоктування алергенів і сприяє ефективному зменшенню проявів як кишкового дисбактеріозу, так і алергічних захворювань.

ЛАКТОВІТ ФОРТЕ є ефективним і безпечним пробіотиком, тому доцільно рекомендувати його пацієнтам з алергодерматозами, що буде сприяти покращанню їх загального стану та якості життя.